طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

  • شنبه , 31 خرداد 1399
  • 71

وردپرس یکی از موفق ترین cms ها در کل دنیاست. دلایل زیادی برای موفقیت آن وجود دارد که مهمترین آن سهولت کار با این cms است.در وردپرس تمام چیزهایی که برای طراحی سایت شخصی، شرکتی و یا حتی فروشگاهی نیاز دارید، را پیدا خواهید کرد. افزونه های مختلف برای بهینه سازی سایت و تصاویر و پایگاه داده، استفاده از قالبهای حرفه و بسیاری امکانات دیگر وجود دارد که بعضا رایگان و یا پولی هستند و استفاده از آنها گاهی به سادگی یک کلیک است و گاهی نیازمند تخصص.

مزایای طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

شما می توانید با صرف هزینه کمتر و در زمان کوتاه تری نسبت به طراحی سایت فروشگاهی به صورت اختصاصی ، فروشگاه آنلاین خود را با وردپرس راه اندازی کنید. امکان افزودن ویژگی های مختلف به سایت فروشگاهی وردپرس وجود دارد و شما می توانید با کمک افزونه ها، عملکرد سایت خود را بهتر کنید. از آنجایی که وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا سورس باز است، افزونه های فراوانی برای کارایی بهتر آن نوشته شده است.
یکی دیگر از مزایای استفاده از وردپرس وجود افزونه هایی مانند یوست است که به راحتی می توانید بهینه سازی محتوای بخش مقالات سایت خود را انجام دهید. همچنین تهیه بک آپ از سایت و انتقال آن به هاست دیگر، به راحتی قابل انجام است. علاوه بر اینها، طیف گسترده ای از افزونه های رایگان و پولی ، پیشرفته و یا ابتدایی، همراه با گزارش و تحلیل و گرافیک وجود دارند که نه تنها هنگام راه اندازی فروشگاه بلکه برای بهینه سازی و تحلیل داده ها ، راهنمایی استراتژی فروش و بازاریابی آنلاین به شما کمک خواهند کرد. در نهایت با بروز رسانی هایی که انجام می شود همواره می توانید سایت خود را بروز رسانی کرده و امنیت و کارایی آن را افزایش دهید.
نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این بروز رسانی ها به همین سادگی نیست و گاهی ممکن است با بروز رسانی یک افزونه و یا هسته وردپرس، تنظیمات سایت شما بهم بریزد و یا کلا دیگر در دسترس نباشد، بنابراین حتما انجام بروز رسانی ها و پشتیبانی سایت فروشگاهی خود را به یک شرکت متخصص در این حوزه بسپارید.
از دیگر مزایای طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس می توان امکان پرداخت آنلاین به روش های مختلف را نام برد.

 

معایب طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

با وجود تمام مزایایی که نام بردیم اما طراحی سایت با وردپرس دارای نقاط ضعفی نیز هست که ما در ادامه به آن می پردازیم.
همان قدر که سورس باز بودن وردپرس نقطه قوت آن به شمار می آید، آن را آسیب پذیر نیز می کند. هیچ نظارتی روی افزونه ها و قالب هایی که توسط افراد و شرکت ها توسعه داده شده و استفاده می شوند، وجود ندارد.بنابراین آنها می توانند حاوی کد مخرب و یا اشکالاتی باشند. از رطف دیگر به دلیل محبوبیت بالای این سیستم مدیریت محتوا، به هدف اصلی هکرها تبدیل شده و بر اساس گزارشات وردپرس ، پاتفرمی است که بیشترین هک را در کل دنیا داشته است.
درست است که هسته وردپرس رایگان است اما استفاده از افزونه ها و تم های مختلف می تواند شامل هزینه شود و گاها این هزینه با طراحی سایت اختصاصی برابری می کند که گاها با توجه به مزایای طراحی سایت اختصاصی ، انتخاب آن هوشمندانه تر خواهد بود. بنابراین اگر شما یک طراح وردپرس هستید و یا دانش کافی را دارید، می توانید تنظیمات فراوانی را خودتان انجام دهید، در غیر این صورت نیازمند یک متخصص خواهید بود.
نصب وردپرس آسان است اما نگهداری آن مشکلات خودش را دارد. کل فرآیند نگهداری در وردپرس می تواند بسیار چالشی باشد و شما باید برای داشتن یک وب سایت کاربردی، بتوانید بروزرسانی و تنظیمات افزونه ها و قالب خود را انجام دهید. اگر بودجه یا دانش (طراحی ، برنامه نویسی) ندارید، با بیان این واقعیت که وردپرس بطور کلی پشتیبانی نمی کند و راه حل ها فقط در انجمن های وردپرس یافت می شود، احتمال دارد که شما گزینه های دیگر برای وب سایت فروشگاهی را انتخاب کنید.
نکته مهم دیگر در مورد سایت وردپرسی این است که سیستم برچسب گذاری و تگ گذاری آن به گونه ایست که اگر به درستی آن را انجام ندهید، گوگل محتوای شما را در سایت به عنوان محتوای تکراری در نظر می گیرد.
در نهایت باید بدانید که شخصی سازی سایت وردپرس نیاز به دانش برنامه نویسی دارد،  اگر جزو افرادی هستید که دارای دانش هستند ، همه چیز می تواند به راحتی پیش برود ، اما اگر سعی کنید بدون داشتن تخصص ، اقدام به نوشتن کد کنید، می توانید آسیب زیادی به وب سایت خود وارد کنید. کدهای نوشته شده در طراحی سایت اختصاصی بسیار کمتر و بهینه سازی شده است واین موضوع روی سرعت سایت شما ، موثر خواهد بود.
در نهایت واضح است که با وردپرس می توان سایتهای خوبی ایجاد کرد، اما با توجه به نکات گفته شده ، برای طراحی سایت فروشگاهی ، وردپرس انتخاب مناسبی نیست.اتخاذ یک تصمیم درست در ابتدای کار مانع از پرداخت هزینه های اضافی در مراحل بعدی خواهد شد. انتخاب با شماست.

نظرات

    امتیاز شما: