طراحی سایت پزشکی

 • چهارشنبه , 2 مرداد 1398
 • 53

اهمیت طراحی سایت پزشکی

پزشکان به دلایل زیادی باید وب سایت داشته باشند و مهمترین دلیل آن، اینست که بیماران شما خواستار این هستند. همچنین وب سایت، ابزاری قدرتمند برای جذب بیماران جدید است. از طریق وب سایت با هزینه ای بسیار کمتر از تبلیغات کاغذی، می توانید بیمار جدید را به مطب خود وارد کنید.

 کاربران با جستجو عناوینی مانند بهترین پزشک، پزشک متخصص .... و یا پزشک عمومی .... در اینترنت به دنبال پزشک خوب در شهر خودشان یا شهرهای بزرگ می گردند، بعضی افراد هم نشانه های بیماری خود را در اینترنت جستجو می کنند و به این ترتیب وارد وب سایت پزشک معالج خود می شوند.

بیماران تشنه پیدا کردن اطلاعات راجع به بیماری خود و روش های درمان آن هستند، آنها معمولا به پزشک اعتماد بیشتری دارند و وجود مقالات متعدد در سایت شما، آنها را جذب مطب شما خواهد کرد. قراردادن اخبار و مقالات پزشکی روز و یا بیماری های شایع و روش درمان خانگی آنها، باعث افزایش بازدید کاربران از سایت شما خواهد شد.همچنین با مطالعه این مقالات، اعتماد آنها به شما افزایش می یابد.

بخش پرسش و پاسخ یا سوالات متداول در سایتهای پزشکی، می تواند روش خوبی برای جلب بازدید کننده باشد. معمولا پاسخ به سوالات اولیه بیماران در این صفحات قرار می گیرد.

وجود چت آنلاین و پاسخ دهی به سوالات کاربران، جذابیت سایت پزشکی شما را دو چندان می کند.

بخش مهم دیگری که درسایتهای پزشکی قرار دارد، صفحه درباره من است. در این صفحه معرفی کامل پزشک، تخصص و سوابق حرفه ای اوست که باعث جلب اطمینان بیشتر کاربران خواهد شد. برای کلینیک ها و بیمارستان ها، استفاده از تصاویری که تجهیزات، امکانات و خدمات آنها را معرفی می کند یا نمونه بیماران، قبل و بعد از دریافت خدمات، لیست خدمات، پزشکان و متخصصین شاغل در مجموعه و بیمه های طرف قرارداد از جمله مواردی است که مورد توجه کاربران وب سایتهای پزشکی است.

طراحی سایت پزشکی توسط گروه سی یو وب

تیم حرفه ای سی یو وب به طراحی سایت پزشکی بصورت اختصاصی و با فریم ورک لاراول و responsive  مناسب نمایش در هر دستگاهی (موبایل، تبلت و یا pc) پرداخته است،قرار دادن  تمام امکانات خاص مورد نیاز پزشکان در این سایت، وجه برتری ما نسبت به سایرین است.

ویژگی ها و امکانات سایت پزشکان :

 • چت آنلاین (افرادی که از طریق موتور جستجو یا وارد کردن آدرس سایت، به آن دسترسی پیدا می کنند، می توانند سوالات خود را بپرسند و کارمند شما پاسخگو آنها خواهد بود، این امر به افزایش اعتماد و رضایت بیماران بسیار کمک خواهد کرد.)
 • سامانه رزرو آنلاین (از طریق این سامانه افراد امکان رزرو نوبت و یا کنسل کردن نوبت خود را دارند و همچنین می توانند مبلغ ویزیت خود را به صورت آنلاین پرداخت نمایند.)
 • سامانه پیامکی (ارسال پیامک به بیمار جهت اطلاع از وضعیت رزرو، لغو نوبت و یا ثبت نوبت)
 • مشاهده پرونده و سوابق بیمار و تعداد دفعات مراجعه وی
 • سطوح دسترسی مختلف دسترسی جهت کار با پنل مدیریت سایت ( امکان تعریف پزشکان، منشی و یا رزیدنت با سطح دسترسی مختلف)
 • پرداخت آنلاین (امکان ارتباط با درگاه پرداخت های مختلف)
 • وبلاگ حرفه ای برای درج اخبار و مقالات
 • امکان افزودن خدمات تا بینهایت (شما هیچ محدودیتی در تعداد خدمات یا نوع خدماتی که ارائه می دهید ندارید و براحتی می توانید بی نهایت مورد اضافه کنید.)
 • امکان تغییر و اضافه نمودن بخش جدید به سایت (از مزایای سایت اختصاصی امکان افزودن بخش های مختلف و شخصی سازی آنهاست، چنانچه شما امکان ویژه ای دارید که در نظر گرفته نشده است، براحتی می توانید آن را اضافه نمایید.)
 • کاربری ساده و سئو محور(کلیه بخش های سایت به ربان فارسی بوده و این امر مدیریت سایت پزشکی را راحتتر می کند.)
 • باشگاه مشتریان (قرار دادن امکانات ویژه در اختیار بیماران قبلی و یا تخفیف خاص به آنها باعث افزایش علاقه آنها به مراجعه مجدد می شود، فرض کنید بیماری که یک دندان خود را نزد شما ایمپلنت کرده باشد ، از 5 درصد تخفیف جهت ایمپلنت دندان بعدی خود برخوردار شود. این امر قطعا منجر به مراجعه مجدد وی نزد شما خواهد شد.)
 • سازگاری کامل از طریق موبایل (طراحی کاملا ریسپانسیو و نمایش درست در تمامی دستگاه ها)
 • امکان انتخاب قالب سفارشی

 

مزایای طراحی سایت پزشکان

نمایش آدرس مطب یا کلینیک، ساعات کاری و مشخص بودن زمان حضور پزشک های مختلف در سایت پزشکی، باعث افزایش رضایت کاربران و راحتی دسترسی آنها به پزشک مورد نظرشان می شود. همچنین با نمایش این اطلاعات در سایت، کارمندان شما زمان کمتری را جهت پاسخ به پرسش های اولیه مثل آدرس یا زمان حضور پزشک و وسوالاتی از این دست، صرف می کنند.

ارتباط با بیماران از طریق سایت و ارسال پیامک به آنها جهت پیشنهادات ویژه و یا خدمات جدیدی که ارائه می دهید، مشوق بازگشت آنها به مطب شما خواهد بود.همچنین می توانید با ارسال خبرنامه آنها را از دست آوردهای جدید پزشکی مطلع سازید و ارتباط خود را با بیمارانتان حفظ کنید.

بازار پرمخاطب عمل های زیبایی، مراقبت از پوست و خدمات دندانپزشکی، میزان جستجو کلمات مرتبط با این حوزه را بسیار افزایش داده است. وجود کلینیک ها و پزشکان مختلف، انتخاب های فراوانی را در مقابل بیماران قرار می دهد، در این میان، شما با داشتن سایت پزشکی در این فضای پر مخاطب حضور خواهید داشت، نمایش تجهیزات و خدمات و درج نظرات بیماران راضی، شهرت و محبوبیت شما را افزایش خواهد داد.

داشتن سایت پزشکی، دسترسی بیماران به شما را آسان می کند و فراموش نکنید قانون وب سایت پزشکی، مشابه تمام سایت های دیگر است.ساده و واضح بنویسید تا همه بتوانند، از مقالات شما استفاده نمایند.تغییرات آدرس، زمان کاری یا پزشکان خود را در سایت بروز رسانی نمایید.

سئو سایت پزشکان

کار کردن روی سئو محلی وب سایت به معنی افزایش بیمار خواهد بود و فعالیت در شبکه های اجتماعی، میزان شهرت و شناخت شما را افزایش خواهد داد.

طراحی سایت مطابق با اصول سئو از بخش کد نویسی  شروع می شود. تیم برنامه نویسی سی یو وب تمام اصول سئو را از همان ابتدا در بخش کد نویسی و طراحی قالب شروع می کند.

اینها مواردیست که باعث بهتر دیده شدن سایت پزشکی شما در نتایج جستجو می شود.

پایگاه دانش گوگل که در سمت راست نتایج جستجو نمایش داده می شود، از میزان کلیک کاربران کاسته است، کاربران در همین بخش اطلاعات تماس، آدرس و نظر سایرین راجع به شما را خواهند دید.با طراحی سایت پزشکی خود، این اطلاعات مهم را در اختیار گوگل قرار دهید.

بخش دیگری از مشتریان سایتهای پزشکی ، داروخانه ها هستند که می توانند با ارائه خدمات فروش آنلاین اقلام پزشکی و بهداشتی که نیاز به نسخه پزشک ندارند، کسب و کار خود را توسعه دهند.

رعایت اصول سئو در طراحی سایتهای پزشکی بسیار مهم و حساس است زیرا با قرار گرفتن در صفحه های نخست نتایج جستجو ، بیشتر دیده شده و کاربران بیشتری جذب وب سایت شما خواهند شد.

نظرات

  امتیاز شما: