تاثیر عمق کلیک بر اساس ساختار url بر سئو

تاثیر عمق کلیک بر اساس ساختار url بر سئو
top-line

جان مولر (John Mueller) از گوگل  نشان داد اهمیت بیشتر به صفحات در نتایج جستجو،  بر اساس تعداد کلیک هایی که از صفحه اصلی سایت نسبت به ساختار URL دارند ، داده می شود.

این موضوع اخیرا در Google Webmaster Central hangout مطرح شد ، جایی که صاحب فروشگاه تجارت الکترونیک در مورد بهترین راه برای ساختن سایت خود، سوال کرد.

سوال این بود که برای یک سایت با دو محصول مختلف در فروشگاه های مختلف بهتر است از صفحه اصلی به هر کدام لینک داده شود و یا از صفحه اصلی یک لینک " /فروشگاه"  داشته باشند و سپس به آنها لینک بدهند.

مولر در پاسخ گفت که تعداد "/" ها در یک url اهمیتی ندارد.آنچه مهم است تعداد کلیک های لازم برای دسترسی به صفحه از صفحه اصلی می باشد.

اگر تنها با یک کلیک از صفحه اصلی به آن برسیم ، پس گوگل به آن صفحه ارزش بیشتری می دهد.

از سوی دیگر صفحه ای که با تعداد کلیک بیشتری نسبت به صفحه اصلی به آن برسیم ، کم اهمیت تر خواهد بود.

پس نکته کلیدی برای سئو سایت : اگر می خواهید یک صفحه خاص رتبه بهتری نسبت به بقیه کسب کند ، باید دسترسی به آن را نسبت به صفحه اصلی آسان کنید.

bottom-line
سی یو وب
سی یو وب

شرکت تخصصی سی یو وب در زمینه های طراحی و پشتیبانی سایت ، تولید محتوا ، سئو سایت ، طراحی اپلیکیشن و بازاریابی دیجیتال درشهر کرج ، مشغول فعالیت است . ما با استفاده از تکنیک های روز طراحی سایت ، سئو سایت مطابق با آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل و طراحی اپلیکیشن های بومی با سرعت بالاتر به ارائه خدمات متمایز در حوزه وب می پردازیم.

نظرات

امتیاز شما: