اولویت نسخه موبایل در نتایج جستجو گوگل

اولویت نسخه موبایل در نتایج جستجو گوگل
top-line

گوگل ارسال ایمیل به مدیران سایتها مبنی براولویت نسخه موبایل  (Mobile-first indexing ) وب سایتشان را شروع کرده است. 

این شرکت در ماه گذشته اعلام کرده بود که اولویت نسخه موبایل برای اولین بار به مدیران سایت ارسال خواهد شد و دیروز برای اولین بار این ایمیل توسط مدیران سایت دیده شد.

با این حال این بدین معنا نیست که اولویت نسخه موبایل ، اولین بار است که انجام می شود ، گوگل تایید کرده که این کار ماه هاست که انجام می شود.

نگاهی به اطلاعیه ارسال شده به مدیران وب سایت از طرف گوگل که مالکیت خود را با google search console  تایید کرده اند ، می اندازیم.

ایمیل ایندکس نسخه موبایل

چنانچه تصویر را نمیبینید ، محتوا نامه به این شرح است.

مالک سایت

این به این معناست که ممکن است شما ، از این پس ترافیک بیشتری را از ربات گوگل گوشی هوشمند دریافت کنید و همچنین ممکن است محتوا نسخه موبایل خود را ، در snippet نتایج جستجو گوگل ببینید.

هدف :  اولویت نسخه موبایل به این معناست که اکنون رباتهای گوگل از نسخه موبایل وب سایت شما برای رتبه بندی و ایندکس ، برای کمک بهتر به  جستجوی کاربران (بطور عمده موبایل) ،استفاده می کنند.

از لحاظ تاریخچه، خزنده ، ایندکس و سیستم رتبه بندی گوگل ، از محتوا نسخه دسکتاپ شما استفاده کرده است ، زمانیکه نسخه دسکتاپ با نسخه موبایل متفاوت است می تواند باعث ایجاد مسائلی برای کاربران جستجوگر از طریق موبایل شود.تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که نسخه های موبایل و دسکتاپ سایت شما قابل مقایسه هستند.

 

گوگل پیش از این گفته بود ، سایتهایی که به سمت اولویت نسخه موبایل رفته اند ، شاهد افزایش فعالیت خزنده رباتهای گوگل گوشی هوشمند ، خواهند بود.

bottom-line
سی یو وب
سی یو وب

شرکت تخصصی سی یو وب در زمینه های طراحی و پشتیبانی سایت ، تولید محتوا ، سئو سایت ، طراحی اپلیکیشن و بازاریابی دیجیتال درشهر کرج ، مشغول فعالیت است . ما با استفاده از تکنیک های روز طراحی سایت ، سئو سایت مطابق با آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل و طراحی اپلیکیشن های بومی با سرعت بالاتر به ارائه خدمات متمایز در حوزه وب می پردازیم.

نظرات

امتیاز شما: