گوگل دقیق ترین دستیار مجازی ، الکسا دستیار مجازی با بیشترین بهبود

گوگل دقیق ترین دستیار مجازی ، الکسا دستیار مجازی با بیشترین بهبود
top-line

دو تحقیق در رابطه با جستجوی صوتی و دستیار دیجیتال در این هفته منتشر شد. یکی از مشاوران Temple  و دیگری از آژانس دیجیتال ROAST .

دومی روی گوگل و جستجوی صوتی روی 22 عنوان تحقیق کرده است و تحقیق Temple مقایسه دستیار های مجازی با توجه به دقت و حجم پاسخ است.

گزارش Temple  به دنبال مطالعه دستیار دیجیتال خود در 2017 است بنابراین می تواند نشانه هایی ازچگونگی تغییرات جستجو صوتی و بهبود آن در سال گذشته را ارائه بدهد.

تحقیق 2018 شامل 5000 درخواست و مقایسه الکسا (Alexa)، کورتانا (Cortana)، دستیار گوگل  (Google Assistant)(صفحه اصلی و گوشی های هوشمند) و سیری (Siri) است .

نتیجه مقایسه دستیارهای دیجیتال

آنچه مشخص شد اینست که گوگل همچنان ، با حجم بیشترین پاسخ ها و پاسخ های درست ، بهترین کارایی را دارد و الکسا بیشترین بهبود را در روند کار خود داشته است ، اما همچنان دارای رکورد بیشترین پاسخ نادرست است.Siri هم پیشرفتهایی داشت اما خیلی چشمگیر نبود.

ROAST منحصرا به بررسی جستجوی صوتی گوگل پرداخته بود و منابع پاسخ را مورد توجه  قرار داده بود.

این گزارش به بررسی 10000 درخواست روی 22 عنوان پرداخته بود که شامل هتل ها ، رستوران ها ، تورها ، آموزش ، مشاورین املاک و غیره می شد.طبق این گزارش تنها به 45 درصد سوالات پاسخ داده شد.

نکته جالب این تحقیق این است که ، Google Featured Snippet همیشه به منابع Google Assistant(دستیار گوگل) نمی رود.در خیلی از موارد ، با دسته بندی متفاوت ، برای درخواست های مشابه ، پاسخ صفحات وب با دستیار گوگل (Google Assistant) یکسان نیست.

جستجوی صوتی گوگل و google assistant

خطوط قرمز در تصویر بالا بیانگر آن است که به درخواست پاسخی داده نشده است.رستوران ها دسته بندی با کمترین درخواست بدون پاسخ بوده اند، در حالیکه حمل و نقل بیشترین میزان عدم پاسخ را داشت.

در تصویر پایین شرح رنگهای پاسخ بر اساس گزارش ROAST را میبینید.

نتیجه بررسی جستجوی صوتی گوگل

 

bottom-line
سی یو وب
سی یو وب

شرکت تخصصی سی یو وب در زمینه های طراحی و پشتیبانی سایت ، تولید محتوا ، سئو سایت ، طراحی اپلیکیشن و بازاریابی دیجیتال درشهر کرج ، مشغول فعالیت است . ما با استفاده از تکنیک های روز طراحی سایت ، سئو سایت مطابق با آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل و طراحی اپلیکیشن های بومی با سرعت بالاتر به ارائه خدمات متمایز در حوزه وب می پردازیم.

نظرات

امتیاز شما: