سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی
top-line

با پیشرفت تکنولوژی و ورود تمامی کسب و کارها به عرصه اینترنت و وب ، فروشگاه های اینترنتی نیز رونق گرفتند.رقابت میان فروشگاه های اینترنتی متفاوت است. بنابراین برای سئو این گونه وب سایتها ، نمی توان از روش های معمول سئو استفاده کرد.

سئو سایت فروشگاهی از بخش طراحی سایت آغاز می شود ، ایجاد معماری درست برای سایت ، کاربر پسند بودن ظاهر گرافیکی سایت، سرعت باز شدن صفحات و تجربه کاربری خوب ، موضوعاتی است که باید در هنگام طراحی این سایتها در نظر گرفته شود.طراحی سایت باید به گونه ای باشد که کاربران به راحتی بتوانند محصول مورد نظر خود را پیدا کنند ، وجود بخش جستجو در سایت فروشگاهی الزامی است و ایجاد دسته بندی درست محصولات بر سئو این سایتها بسیار موثر است.

احتمالا شما هم هنگام انتخاب یک محصول به نظر سایر مشتریان راجع به آن در وب یا شبکه های اجتماعی نگاهی انداخته اید ، قرار دادن بخش نظردهی در صفحه معرفی محصول از جمله دیگر مواردیست که هنگام طراحی سایت فروشگاهی باید در نظر گرفته شود و تاثیر زیادی بر سئو و نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری دارد.

امروزه تقریبا صفحه نتایج گوگل برای هر کاربر بر اساس سابقه وی و محل فیزیکی که قرار دارد شخصی سازی می شود. قرار دادن اطلاعات موقعیت فیزیکی فروشگاه (در صورت وجود ) از طریق نقشه گوگل یا درج آدرس و شماره تلفن در صفحه اصلی یا فوتر سایت ، بر سئو محلی و به خصوص جستجو از طریق موبایل موثر است.فرض کنید کاربر عبارت " خریدلپ تاپ dell در اصفهان "    را جستجو کند ، طبیعتا فروشگاه های مرتبطی که موقعیت فیزیکی آنها اصفهان است ، رتبه بهتری کسب خواهند کرد.

پس از طراحی سایت با رعایت نکات فوق ، نوبت به سئو سایت فروشگاهی می رسد.

bottom-line top-line

انتخاب کلمه کلیدی

استفاده از ابزارهایی مثل keyword planner  و  keywordtool به شما در پیدا کردن کلمات کلیدی موثر کمک می کند. می توانید از روش های دیگری مثل جستجو محصول خود در گوگل و بررسی کلمات کلیدی رقبا هم استفاده کنید.

برای بررسی نقش کلمات کلیدی در سئو این مقاله را بخوانید .

bottom-line top-line

توصیف محصول

نوشتن توضیح یونیک و کامل لازمه موفقیت شماست. از نوشتن مطالب تکراری و کپی شده از سایتهای دیگر اجتناب کنید زیرا تاثیر منفی روی سئو سایت شما دارد.برای هر محصول توضیحات متای (meta description)  منحصر بفرد بنویسید.برای نمایش عکس هر محصول از تصاویر با کیفیت و از زوایای مختلف استفاده کنید و ابعاد آن را نیز در معرفی محصول ذکر کنید. حتما تصاویر خود را بهینه سازی نمایید .

استفاده از schema در صفحه معرفی محصولات به درک بهتر این صفحه توسط موتورهای جستجو کمک می کند.  ما در شرکت سی یو وب به شما کمک می کنیم تا با شناخت پرسونای مخاطب ، محتوایی مناسب برای محصولات خود تولید نمایید.

فرآیند سئو سایت فروشگاه اینترنتی مجموعه ای از محتوای مناسب ، بهینه سازی نرخ تبدیل ، طراحی سایت و فروش در کنار هم است. در هنگام بهینه سازی سایت فروشگاهی باید به موجودی کالا در انبار ، حاشیه سود هر کالا و مسائلی از این قبیل نیز توجه داشت و بر اساس آن سایت را با کلمات کلیدی مناسب بهینه کرد.

bottom-line top-line

لینک سازی درست

همانطور که می دانید لینک های خارجی (لینک هایی که از سایر سایت ها به صفحه فرود شما لینک می شوند) تاثیر زیادی بر اعتبار و رتبه سایت شما دارند. اما هنگام لینک سازی توجه کنید که تنها از یک anchor text  (متن قابل کلیک در یک لینک)  برای تمام بک لینک های خود استفاده نکنید ، از سایتهای بی کیفیت لینک دریافت نکنید  و تمامی لینک های خود را به صفحه اصلی سایت ارجاع ندهید.

لینک سازی داخلی هم در سئو سایت فروشگاهی اهمیت دارد. با ایجاد دسته بندی های درست ، امکان دسترسی راحت و سریع به محصولات مختلف را به کاربران خود بدهید و در صفحه معرفی هر محصول به سایر محصولات نیز لینک بدهید.

bottom-line top-line

شبکه های اجتماعی

هر چقدر مطلب شما در شبکه های اجتماعی بیشتر به اشتراک گذاشته شود و کاربران بیشتری با آن تعامل (لایک یا کامنت) داشته باشند ، از نظر گوگل و موتورهای جستجو آن صفحه برای کاربران جذاب تر است، در نتیجه رتبه بهتری به آن تخصیص می دهند.پس فعالیت در شبکه های اجتماعی بطور غیر مستقیم بر رتبه سایت شما موثر است. محصولات خود را در شبکه های اجتماعی معرفی کنید و با ایجاد کمپین های مختلف در شبکه های اجتماعی به افزایش شناخت برند فروشگاه و فروش خود کمک کنید.

مقالات زیر را برای اطلاع بیشتر در مورد شبکه های اجتماعی و تاثیر آنها بر سئو بخوانید:

اهمیت شبکه های اجتماعی در سئو

معرفی 10 ابزار رایگان دیجیتال مارکتینگ

برخی فروشگاه های اینترنتی محصولات معدودی دارند و پس از مدتی محتوای جدیدی برای ارائه ندارند ، به این گونه فروشگاه ها پیشنهاد می کنیم تا در کنار وب سایت ، وبلاگ خود را راه اندازی کرده و با ارائه مقالات و مطالب بر اساس کلمات کلیدی مرتبط سایت خود را بروز نگه دارند.

اگر زمان یا تخصص کافی برای سئو سایت فروشگاهی خود ندارید ، انجام آن را به ما بسپارید تا در کوتاه ترین زمان ، بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

 

bottom-line
سی یو وب
سی یو وب

شرکت تخصصی سی یو وب در زمینه های طراحی و پشتیبانی سایت ، تولید محتوا ، سئو سایت ، طراحی اپلیکیشن و بازاریابی دیجیتال درشهر کرج ، مشغول فعالیت است . ما با استفاده از تکنیک های روز طراحی سایت ، سئو سایت مطابق با آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل و طراحی اپلیکیشن های بومی با سرعت بالاتر به ارائه خدمات متمایز در حوزه وب می پردازیم.

نظرات

امتیاز شما: