5 دلیل کندی سایت و راه حل آن

5 دلیل کندی سایت  و راه حل آن
top-line

یکی از مزایای کار کردن در صنعت بازدهی وب سایت ، وجود گنجینه ای از اطلاعات جالب است ، که در دسترس عموم قرار دارد.در چند روز گذشته ، اسکنر بازدهی وب سایت ما ، اطلاعات 1000 وب سایت برتر الکسا را جهت جمع آوری معیارهای بازدهی مختلف مورد بررسی قرار داد. در این مقاله قصد داریم به 5 مورد از مهمترین عواملی که با توجه به بررسی ما روی بازدهی سایت تاثیر دارند ، بپردازیم.

bottom-line top-line

1-      تصاویر  بهینه نشده :

سایتهای تحت تاثیر : 90 درصد

عکسهای بهینه نشده ، با تاثیر روی 90 درصد سایتهای برتر، برنده واضح بودند. در این زمینه منظور ما از عکس های بهینه نشده ، عکسهایست که میتوان حجم آنها را بدون تاثیر بصری بر روی دید کاربران کاهش داد .  که اصطلاحا به آن " lossless " می گویند.

عکس هایی که با متد " lossless " بهینه می شوند، از نظر بصری مانند نسخه اصلی می باشند ، فقط فراداده های فرعی که به توصیف تصویر کمک می کنند ،حذف می شوند . (برای طراح مفید است، برای کاربر نهایی لازم نیست.)

چند روش برتر برای بررسی

تصاویر PNG معمولا بصورت غیرضروری بزرگ هستند. این به خاطر داده اضافی در داخل پرونده PNG از جمله نظرات و ورودی‌های پالت استفاده‌نشده و همچنین استفاده از یک کمپرسور deflate ناکارآمد است. عکسهای PNG را می توان با ابزار رایگان مثل pngcrush بدون تغییر یا کاهش کیفیت تصویر ، بهینه کرد.

تصاویر JPEG به دلایل مشابهی مثل PNG بصورت غیر ضروری بزرگ هستند.باابزار رایگان مثل jpegtran ، می توانید حجم تصاویر JPEG خود را بدون از دست دادن کیفیت ، کاهش دهید.

فایلهای PNG برای آیکون و لوگو مناسبند ، در عین حال فایل مناسب تصویر JPEG می باشد. بدلیل پشتیبانی فایلهای PNG از فرمت transparent ، در حالیکه فایلهای JPEG آن را پشتیبانی نمی کنند ، این فایلها نسبت به JPEG  بیشتر در تصاویر استفاده می شوند .در عوض با استفاده از فرمت JPEG شما اغلب می توانید تا 80 درصد در اندازه فایل صرفه جویی کنید.در صورت امکان در بازسازی طراحی خود ، از  شفافیت ( transparenty ) استفاده نکنید. شما اغلب می‌توانید یک تصویر PNG کوچک‌تر را ،کنار تصویر JPEG بزرگ‌تر پیوست کنید تا به همان تاثیر بصری که در صرفه جویی اندازه فایل داشتید ، برسید.

bottom-line top-line

2-      محتوا ارائه شده بدون فشرده سازی HTTP :

سایتهای تحت تاثیر : 72 درصد

فعال کردن فشرده سازی HTTP روی وب سرور بطور چشمگیری حجم صفحه دانلود شما را کاهش داده و به طبع آن زمان بارگذاری وب سایت را بهبود می بخشد. این یک تغییر تاثیرگذار است ، اما همیشه به این آسانی که به نظر می رسد نیست.

bottom-line top-line

3-      تصاویر CSS ترکیب شده

سایتهای تحت تاثیر : 69 درصد

مرورگر برای هر تصویر پس زمینه که در CSS مشخص شده است ، یک HTTP منحصر می سازد. از یک صفحه ، ارسال بیش از نیمی از درخواستهای HTTP  برای بارگذاری تصاویرپس زمینه CSS غیرمعمول نیست. شما می توانید با ترکیب تصاویر مرتبط در یک صفحه  CSS بطور چشمگیری تعداد درخواست HTTP   در طول بارگزاری صفحه کاهش دهید.

bottom-line top-line

4-      تصاویر بدون اطلاعات ذخیره سازی

سایتهای تحت تاثیر : 65 درصد

ذخیره سازی HTTP به مرورگر اجازه ذخیره یک کپی از عکس برای یک مدت زمان مشخص را می دهد.این امر از بارگزاری مجدد همان تصویر جلوگیری کرده ، بنابراین کارایی بطور چشمگیری افزایش می یابد. برای ذخیره سازی تصاویر خود ، تنظیمات وب سرور خود را از طریق هدر expire برای پاسخ تصویر از سرور بروز کنید.برای تصاویری که خیلی تغییر نمی کنند ، هدر expire را برای آینده دور تنظیم کنید ، که معمولا تا پس از 6 ماه یا یکسال از تاریخ روز است.

توجه کنید با وجود تعیین آینده دور برای زمان منقضی شده تصویر ، شما همیشه می توانید تصویر را با ارجاع به آدرس جدید تغییر دهید.برای مثال MyImage.png  تبدیل شده به  MyImage_v2.png .

 

bottom-line top-line

5-      انشعاب دامنه پیاده سازی نشده است:

سایتهای تحت تاثیر : 64 درصد

اکثر مرورگرها از 2 تا 4 بار دانلود همزمان از منابع استاتیک برای هر نام هاست پشتیبانی می کنند. بنابراین اگر صفحه شما منابع استاتیک زیادی را از یک هاست بارگزاری می کند ، مرورگر در یک مد گام‌به‌گام راه‌اندازی می‌شود که همه محتویات را دانلود ‌کند.

با تقسیم منابع در دو دامنه مجزا ، بطور موثر می توانید ، توان دانلود مرورگر را از طریق لینکهای مورد نیاز دوبرابر کنید.

توجه داشته باشید ممکن است قرار دادن فیزیکی محتوای سایت روی هاست های مختلف سخت باشد. بنابراین به عنوان یک فریب هوشمندانه ، می توانید از سابقه DNS CNAME برای نشان دادن نام های مختلف میزبان به همان مبدأ استفاده کنید.

به عنوان مثال، static1.example.com و static2.example.com هر دو می توانند به static.example.com نگاشت (map) شوند، بنابراین  بدون نیاز به جابجایی فیزیکی فایل ها بر روی سرور ، مرورگر همزمان دو برابر لینک ها را بارگذاری میکند.

البته این موضوع را هم در نظر داشته باشید که همزمان سازی بیش از حد ، خود دارای نقاط ضعفی هست. بنابراین باید امتحان کنید تا تعادل مطلوب ایجاد شود.

با بهره مندی از خدمات پشتیبانی و سئو سی یو وب ( 30uweb ) تمام نکات فوق جهت بهینه سازی وب سایت برای شما انجام میگیرد.

bottom-line
سی یو وب
سی یو وب

شرکت تخصصی سی یو وب در زمینه های طراحی و پشتیبانی سایت ، تولید محتوا ، سئو سایت ، طراحی اپلیکیشن و بازاریابی دیجیتال درشهر کرج ، مشغول فعالیت است . ما با استفاده از تکنیک های روز طراحی سایت ، سئو سایت مطابق با آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل و طراحی اپلیکیشن های بومی با سرعت بالاتر به ارائه خدمات متمایز در حوزه وب می پردازیم.

نظرات

امتیاز شما: