سرعت سایت یکی از فاکتورهای رتبه بندی در جستجوی موبایل

سرعت سایت یکی از فاکتورهای رتبه بندی در جستجوی موبایل
top-line

از امروز سرعت بارگذاری سایت یکی از فاکتورهای رتبه بندی در جستجوی موبایل است.

گوگل آنرا "بروز رسانی سرعت"(speed update) نامیده است و بصورت رسمی اعلام کرد که از این پس در سراسر دنیا اجرا می شود.

"بروز رسانی سرعت، که سرعت صفحه در رتبه بندی جستجوی تلفن همراه را افزایش می دهد، در حال حاضر برای تمام کاربران اجرا می شود!

اطلاعات بیشتر در سایت Webmaster Central  

Google Webmasters (@googlewmc) July 9, 2018 "

پیش از اطلاع رسانی امروز درباره بروز رسانی سرعت ، گوگل در ماه ژانویه اعلام کرده بود که از جولای این کار انجام خواهد شد.

قبل از این سرعت بارگذاری تنها یکی از فاکتورهای رتبه بندی در نسخه دسکتاپ بود.این درحالی بود که سرعت بارگذاری همواره یکی از فاکتورهای توصیه شده در نسخه موبایل بود و جز عوامل تعیین کننده نبود.

این یک نکته بسیار مهم است که SEO کارها و صاحبین سایتها لازم است بدانند.

البته گوگل اعلام کرده که این آپدیت روی سایتهایی با کمترین سرعت ، تاثیر گذار خواهد بود. این بدین معناست که اگر سایتی در رتبه بالاتر است و سایت رقیب یک دهم ثانیه سریعتر بارگذاری می شود ، بعید است در دراز مدت تفاوت ایجاد کند.

بروز رسانی سرعت روی سایتهایی تاثیر گذار است که پیام مبتنی بر کندی سایت دریافت می کنند و کاربر برای مشاهده محتوا در دستگاه باید بیشتر از چند ثانیه صبر کند.

نکته آخر در مورد این بروز رسانی اینست که بطور کامل از رتبه بندی سایتهایی که در موبایل کند بارگذاری می شوند ، جلوگیری نمی کند.

ارتباط کلید است. گوگل همیشه این را می گوید.بنابراین یک صفحه با سرعت بارگذاری کم ، اگر محتوایی مرتبط با جستجوی کاربر داشته باشد ، می تواند رتبه خوبی کسب کند.

bottom-line
سی یو وب
سی یو وب

شرکت تخصصی سی یو وب در زمینه های طراحی و پشتیبانی سایت ، تولید محتوا ، سئو سایت ، طراحی اپلیکیشن و بازاریابی دیجیتال درشهر کرج ، مشغول فعالیت است . ما با استفاده از تکنیک های روز طراحی سایت ، سئو سایت مطابق با آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل و طراحی اپلیکیشن های بومی با سرعت بالاتر به ارائه خدمات متمایز در حوزه وب می پردازیم.

نظرات

امتیاز شما: