چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟(رویکرد خلاقانه)

چگونه وب سایت جذاب ایجاد کنیم ؟(رویکرد خلاقانه)
top-line

اینترنت ابزار قابل توجهی را برای ارتقاء طراحی وب سایت شما فراهم می کند. با کمی تلاش، می توانید وب سایت خود را به شاهکاری با اپلت های تصویری و جلوه های بصری تبدیل کنید . شما می توانید قالب ها و اثرات متعدد در وب سایت خود قرار دهید . طراحی و گرافیک  می تواند وب سایت شما را جذاب تر و مورد علاقه بازدید کنندگان نماید.  طراحی جذاب وب سایت باعث می شود بازدید کننده با اشتیاق زیاد زمان بیشتری را در وب سیات شما سپری کرده و از قسمت های مختلف آن بازدید نماید . در زیر چند دستورالعمل وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد وب سایت جذاب تر و حرفه ای تر کمک کند.

bottom-line top-line

جذابیت با گرافیک یا عکس

انسانها موجودات بصری هستند . نمایشگرها بیشتر آنها را مجذوب خود می کنند  ، سعی کنید از تصاویر و گرافیک در وب سایت خود استفاده کنید . بازدید کننده بالقوه شما ممکن است آزاد باشد که مطالب خود را بخواند، اما اگر بتوانید آنها را با تصاویر جذب کنید، می توانید پیام مهم خود را به روشنی بیان کنید . توجه بازدید کنندگان خود را جلب کنید و اجازه دهید سایت شما را دوباره به یاد بیاورند. گرافیک با تصاویر متحرک می تواند بازدید کننده شما را مجذوب خود کند. شما از چندین اپلت و جلوه های ویژه به عنوان موارد ضروری در طراحی وب سایت خود استفاده کنید.

bottom-line top-line

با طرح رنگ حرفه ای قابل اعتماد باشید

وب سایت شما نمای تصویر شرکت شماست . از این رو هر روشی باید حرفه ای و روشن باشد . هنگامی که برای  گرافیک وب سایت خود تصمیم می گیرید، توجه به طرح و رنگ وب سایت را در نظر بگیرید . اگر چه به نظر می رسد این کار آسان است، اما انتخاب رنگ مناسب شامل بسیاری از تحقیقات و دانش رنگ شناسی است . شما می توانید چند schemers رنگ آنلاین با هزینه های کاملا به صرفه یا حتی رایگان دریافت کنید . اما یادتان باشد طرح باید جالب و چشم نواز باشد.

bottom-line top-line

استفاده از نشانه های گرافیکی

محتوای وب سایت خود را با نشانه ها جذاب تر کنید . با استفاده از گلوله ها و شماره ها مطالب خود را واضح تر و روشن تر کنید . بازدید کننده شما ممکن است هر جمله ای از مطالب را بخواند اما نمی تواند به آسانی نقاط گلوله را بخواند . کاربران به راحتی می توانند اطلاعات گلوله را جذب کنند، در حالی که نیازی به بکارگیری تمام تمرکز خود در محتوا را ندارند . از وبسایتها ی مختلف بازدید کنید و نکاتی را که دوست دارید و ندارید  را در آن وبسایت  بیابید . منتقد خود باشید و به عنوان یک بازدیدکننده قضاوت کنید . شما می توانید چندین راه را برای جذاب کردن وب سایت خود پیدا کنید .

نکات فوق می تواند اعتبار و زیبایی وب سایت شما را افزایش دهد.

 

bottom-line top-line

یادآوری چند نکته که باید هنگام طراحی وبسایت خود به شدت اجتناب کنید .

ده ثانیه یا کمتر . این زمانی است که وبسایت شما باید پیام خود را بفرستدو جذب بازدید کننده برای بررسی بیشتر در مورد محصولات یا خدمات شما را انجام دهد .

  در دوره زمانی که وب به طور عمده تبدیل به اولین نقطه ارتباط بین همه کسب و کارها و مشتریان احتمالی شده  ، یک وب سایت حرفه ای و یک سرویس طراحی وب فوق العاده برای ایجاد یک احساس قوی در مورد کسب و کار به شما کمک زیادی می کند تا  یک بازدید کننده را به یک مشتری و یا مشتری را صرفا به یک بازدید کننده تبدیل کنید .

bottom-line top-line

 یک طراحی وب سایت ضعیف باعث آسیب به شهرت و هویت آنلاین شما نسبت به هر چیز دیگری خواهد شد . به ویژه برای وب سایت های تجاری ، طراحی وب سایت تجاری  باید بازدیدکنندگان را قانع کند ، این مهم با پاسخگویی مناسب و به موقع  یا با ارائه اطلاعات موثر و یا با ذکر مزایایی که با استفاده از خدمات / محصولات شما ، نسبت به  رقبا می تواند دریافت کند صورت می پذیرد ، اساس کار این است که باید به مشتری احترام گذاشت و نیازهای او را با امکانات ساده و محتوای جذاب برطرف نمود .

ظاهر و احساس وب سایت شما نشان میدهد چگونه می خواهید با کاربر خود تعامل کنید. معماری اطلاعات (IA) و معماری تشویق (PA) تعریف می کنند که چگونه بازدیدکنندگان رفتار می کنند و در کدام سطح از طریق رابط کاربری با  شما تعامل می کنند.

bottom-line top-line

درک منطق کسب و کار و اهداف مطلوب وب سایت شما : از انتشار اطلاعات، خرید محصول، اشتراک خبرنامه و عناصر اطلاعاتی برای ایجاد رابط کاربری منحصر به فرد استفاده کنید که وب را به صورت کاربردی نمایش می دهد و نام تجاری شما را در بهترین شرایط ممکن نمایش می دهد . برای دستیابی به این مهم باید به پارامترهای ذیل توجه ویژه کنید :

     مدیریت فضای سفید
     سازگاری رنگ
     دستورالعمل های نام تجاری سازگار
     رابط بصری جذاب

bottom-line top-line

طرح موثر محتوا و تصاویر

بیش از 83 درصد از کاربران اینترنت اگر با چندین کلیک آنچه را که دنبالش هستند پیدا نکنند ، ممکن است یک وب سایت را ترک کنند . بنابراین، نمی توان اهمیت یک سیستم ناوبری ساده اما بسیار کاربردی را دست کم گرفت . مهمترین جنبه سیستم ناوبری ، هماهنگی آن در وب سایت است تا تجربه عالی را به کاربر ارائه دهد.

با رصد فعالیت کاربران در بخش های مختلف سایت و میزان زمان سپری شده در آن بخش از سایت ، درخواهید یافت کدام بخش ها جذاب و کدام بخش های غیر جذاب بوده اند ، باید به سرعت برای بخش های غیر جذاب فکری کنید و آنها را با محتوای بصری و استفاده از المان های گرافیکی جذابتر کنید .

استفاده از طراحی و ساختار وب سایت بسیار جذاب، راهی مطمئن برای به حداکثر رساندن قابلیت استفاده است .     رابط کاربر پسند - معماری اطلاعات (IA)

     گردش کار وظیفه گرا - معماری تشویق (IA)        

     طرح های ناوبری بصری

     استانداردهای دسترسی           

     طراحی  AJAX

bottom-line top-line

اجتناب از شلوغی بیش از حد


جلوه های بصری می تواند خوشایند باشد  اما هنگامی که از چندین عکس در یک صفحه استفاده می کنید، آن را رقیق می کنید. شما باید تعادل مناسب بین تصاویر را پیدا کنید، زیرا عکس های بیش از حد ، بازدیدکنندگان را به اندازه عدم استفاده از عکس، گیج می کند.

bottom-line top-line


فلش بش Flash Bash

فلش وسیع ترین ابزار گرافیکی است و باید برای بهبود تصاویر و متن در وب سایت مورد استفاده قرار گیرد . استفاده بیش از  حد از فلش باعث می شود وب سایت شما کمتر حرفه ای باشد . در حالی که با استفاده متعادل از فلش و دیگر ابزارهای انیمیشن، جذابیت را به سایت خود هدیه می دهید . (یادتان باشد که استفاده از فلش به طور کل به دلیل کاهش سرعت لود سایت منسوخ شده ، اما گاهی استفاده کوچک و کاربردی از ابزار فلش می تواند سایت شما را برای بیننده جذابتر کند )

bottom-line top-line

ساده باش اما نه خیلی

سایت های متعددی روزانه آپلود می شوند شما نباید در این شرایط کم ظاهر شوید . خلاق باشید و به راحتی قابل دسترسی باشید ، از گرافیکی استفاده کنید که هدف و پیشنهادات شما را نشان می دهد . پشتیبانی سایت را جدی بگیرید.این به شما کمک می کند که برای مشتریان مطلوب تر و جذاب تر شوید.

bottom-line
سی یو وب
سی یو وب

شرکت تخصصی سی یو وب در زمینه های طراحی و پشتیبانی سایت ، تولید محتوا ، سئو سایت ، طراحی اپلیکیشن و بازاریابی دیجیتال درشهر کرج ، مشغول فعالیت است . ما با استفاده از تکنیک های روز طراحی سایت ، سئو سایت مطابق با آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل و طراحی اپلیکیشن های بومی با سرعت بالاتر به ارائه خدمات متمایز در حوزه وب می پردازیم.

نظرات

امتیاز شما: