تولید محتوا

  • دوشنبه , 24 تیر 1398
  • 162

محتوا چیست؟

تولید محتوا ، تجارت استراتژیکی است که تمرکز آن ایجاد و پخش محتوا ارزشمند و مناسب است.در صنعت وب، هر چیزی که اطلاعات معنی داری را به مخاطبان منتقل کند، محتوا نامیده می شود.انجام تولید محتوا برای سایت یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل در پشتیبانی سایت می باشد که در آن مطالب سایت با توجه به نیاز سنجی انجام شده ، تولید و بروز رسانی می شوند.تولید محتوا برای سایت تنها متن نیست و شامل عکس، ویدئو ، پادکست ، اینفوگرافیک و ... می شود.

وب سایتهای بزرگتر ،نیاز به یک مدیر محتوا دارند تا بر فرآیند تولید و انتشار محتوا در وب سایت نظارت کند.نکته مهمی که در پشتیبانی سایت باید به آن توجه شود ، تولید محتوا بر اساس سئو می باشد، نحوه ی قرار دادن مطالب در سایت ، استفاده از تصاویر بر اساس استاندارد های سئو ، استفاده از متاتگ ، ساختار لینک دهی ، انتخاب کلید واژه ی کانونی مناسب برای مطالب سایت و … عوامل مهم و تاثیر گذار در نحوه ی شناخت مطالب توسط موتور های جستجو می باشد.

در سالیان اخیر با افزایش اهمیت محتوای الکترونیکی که به صورت متن، کتابهای الکترونیک، فایلهای صوتی و تصویری، اینفوگرافها و ... عرضه می شود، ضرورت یک استراتژی مدیریت محتوا در وب سایتها بیش از پیش احساس می شود.

 

چهار نکته ای که  در تولید محتوا مهم است

 

  1. کپی نباشد.
  2. حاوی مطالب (علمی ، فنی و...) معتبر وصحیح باشد.
  3. اگر ترجمه شده ،روان باشد.
  4. خواننده را  جذب کند.

 

نکات تولید محتوا

 

هر محتوایی اعم از محتوای متنی، تصویر،فیلم ،صوت و... که به منظور انتقال مفاهیم در یک وب سایت قرار می گیرد و یا به اصطلاح علمی آپلود می شود محتوا نام دارد فرایندی که به تولید این محتوا می انجامد تولید محتوا می گویند. محتوا نویسی که مرتبط با اهداف سایت بوده و از نظر مخاطب ارزش مطالعه را داشته باشد مهمترین هدف یک سایت است.

تولید محتوای مرتبط و ارزشمند کار آسانی نیست و زمان و هزینه زیادی را می طلبد. اما از یاد نبرید که یک محتوای خوب منجر به این خواهد شد که مخاطب لحظه ای توقف کند ، بخواند ، فکر کند و ... به شکلی متفاوت رفتار کند.

 

تولید محتوا الکترونیکی

 

با توجه به بروز رسانی های جدید الگوریتم های گوگل و نقش موثر محتوا در بهینه سازی سایت و کسب رتبه در نتایج جستجو ، اهمیت تولید محتوا برای سایت بیشتر شده است.شما با تولید محتوا محصول و خدمات خود را به مشتری معرفی می کنید.اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید، قصد کاربر است. فرض کنید شما در فروشگاه اینترنتی خود عینک می فروشید. بجز معرفی ویژگی ها و برند محصولات با درج مقالاتی با عناوین جذاب مثل "چه عینکی مناسب صورت شماست " و یا "جدیدترین مدل عینک آفتابی" و ... باعث افزایش ترافیک سایت شده و بطور غیر مستقیم فروش خود را افزایش می دهید.

 

تولید محتوا در چه زمینه ای و چگونه !؟

 

موتورهای جستجو به خصوص گوگل با تغییرات نهایی که اعمال نموده‌اند کاربران را به سایت‌هایی هدایت می‌کنند که پاسخ سوالاتشان را مستقیم داده باشند! برای گوگل یک وبلاگ معمولی که مطلب کامل و حتی بدون غلط نگارشی در خصوص یک مبحث خاص نوشته باشد دارای رتبه و اهمیت بیشتری نسبت به یک سایت دارای مطالب زیاد ولی بدون محتوای مناسب و کافی، می‌باشد.

 

تولید محتوا

 

شرکت تخصصی سی یو وب  (30uweb) در کرج ، با توجه به زمینه فعالیت و کسب و کار شما و بر اساس نیازهای مشتریانتان در فضای وب خدمات تولید محتوا را رائه می دهد. این محتوا شامل متن، تصویر، ویدئو، پادکست و اینفوگرافیک می‌شوند.

تولید محتوای مبهم

برخی شرکت ها محتوای مناسب و مخاطب پسندی تولید می کنند و بعضا برای تولید محتوای مناسب هزینه می کنند اما فراموش می کنند که هدف از تولید محتوا جلب مشتری است.

حتما در جایی از متن راه های تماس با شرکتتان و یا لینک آدرس سایت خودتان را قراردهید. منبع نگارش محتوا می بایست مشخص باشد، تا هم به مطلب به عنوان کارشناس اعتبار ببخشید و هم امکان تماس مشتریان احتمالی را فراهم آورید.

تبلیغ صرف در تولید محتوا

برخی تولید محتوا را با تعریف وتمجید کردن از خودشان و مهارت هایشان اشتباه می گیرند و آنقدر با غلو و اغراق از خودشان و توانایی هایشان داد سخن می دهند که مخاطب مطلب را پس زده و فرار را به قرار ترجیح می دهد.

(تعریف بیش از حد سبب بدگمانی مخاطب و گریز وی می شود)

 

مزایای بازاریابی محتوا

افزایش مشتریان و توسعه فعالیت‎ها‎

کاهش تعداد دفع مشتریان

افزایش قدرت سئوی سایت و به تبع آن پخش نام و برند شرکت در فضاهای مجازی

پاسخ‌ها برای ایده‌سازی محتوا

وب ‌سایت جایی است که مشتریان جست‌وجوی اطلاعات خود را از آنجا آغاز می‌کنند، بنابراین محتوا باید بتواند سوالات مشتری‌ها را رصد کرده و به آنها پاسخ دهد.

استفاده از عناوین چالشی

شاید تاکنون به عناوین روزنامه‎ها‎ توجه کرده باشید. برای روزنامه‎ها‎ اصولا از تیترها و عنوان‎ ها‎ی چالشی استفاده می‎شود به همین دلیل گفته می‎شود بهترین نویسندگان حوزه تامین محتوا کسانی هستند که بتوانند همچون روزنامه نگاران عنوان‎ها‎ی خاصی انتخاب کنند که توجه کاربران را به خود جلب نماید و آنها را برای خواندن محتوا ترغیب نماید.  

 

رعایت اصول دستور زبان

ساخت محتوای متنی باید بدون اشتباهات دستوری بوده و ساده بیان شود، به طوری که خواننده بدون هیچگونه مشکلی، مفهوم را دریافت نماید.  نداشتن اشتباهات تایپی و در عین حال رعایت ساختار دستوری، اعتبار متن را افزایش می‎ دهد.

 

تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی 

 

تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

 

بازاریابی محتوایی تنها به مرحله تأمین محتوا محدود نمی شود بلکه پس از تهیه آن باید در اختیار مشتریان قرار بگیرد. بدین منظور باید پس از بارگذاری محتوا در سایت، لینک آن در شبکههای اجتماعی توزیع شود تا کاربران را برای مطالعه محتوا سوق دهد.

برای هر شبکه اجتماعی ، یکی از انواع محتوا موثرتر است. مثلا در اینستاگرام باید از تصاویر با کیفیت استفاده کرد ؛ شما با توجه به علاقه مخاطبانتان  و رده سن آنها می توانید شبکه اجتماعی موثر برای کسب و کار خود را انتخاب کرده برای آن محتوای مناسب تولید نمایید