5 موردی که برای استراتژی سئو نیاز است

سی یو وب 1402.07.01 3515 0 0

گام اول: انتخاب صفحه مناسب برای بهینه سازی و ارتقاء

اگر بخواهید  رتبه بالاتری در رقابت کسب کنید، برای بهینه سازی موتور جستجو باید هزینه ای بیشتر از آنچه فکر می کنید، بپردازید. (به عنوان مثال؛ خدمات حقوقی، املاک، بیمه، طراحی سایت، کاهش وزن و غیره) هزینه اثربخشی استراتژی بهینه سازی سایت در توانایی اولویت بندی است. به عنوان نقطه شروع، چند صفحه را برای بهینه سازی و ارتقاء انتخاب کنید. چه صفحاتی هستند؟ بستگی به صنعت و تخصص شما دارد. اگر شما یک وب سایت فروشگاهی دارید، در محصولات رقابتی خود تمرکز کنید.

یک عامل مهم، در نظر گرفتن عملکرد صفحات انتخاب شده در جستجو می باشد. به عنوان مثال؛ اگر شما می خواهید دو صفحه را بهینه سازی و ارتقاء دهید، اما بودجه یک صفحه را دارید، صفحه ای را انتخاب کنید که رتبه بالاتری دارد. تلاش برای اینکه یکباره تمام صفحات را بهینه کنید بی فایده است. به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، وقت و منابع شما محدود است. بنابراین روی صفحات هدف تمرکز کنید و رتبه صفحات کلیدی را بهبود دهید.

گام دوم: تحلیل رقبا


بعد از اینکه صفحات هدف را انتخاب کردید، آنچه رقبا انجام می دهند و به نتایج جستجو ختم می شود را تجزیه و تحلیل کنید. تکنیک های سئو داخلی و سئو خارجی را مدنظر قرار دهید.

گام سوم: مقایسه استراتژی جهت بهبود فرآیند سئو


در این مرحله باید شما سایت تان را در مقابل سایت های رقیب بهبود دهید. در واقع شما تکنیک های بهینه سازی در صفحه و خارج صفحه را مقایسه کنید.

گام چهارم: آنالیز صفحه هدف


هنگامی که شما فهمیدید، چه کاری را رقبایتان بهتر از شما انجام می دهند، توجه تان را به عواملی مانند طراحی، قابلیت استفاده و رفتار کاربران در صفحات هدف قرار دهید و این عوامل را تجزیه و تحلیل کنید.

توصیه نمی کنیم از هر ابزار فانتزی استفاده کنید. فقط به حساب Google Analytics خود دسترسی داشته باشید و معیارهای زیر را بررسی کنید:

نرخ پرش کاربران (Bounce Rate)

میانگین زمان حضور در صفحه

اهداف

این معیارها به شما کمک می کند، متوجه شوید، بازدیدکنندگان چگونه به صفحات و محتوای شما جذب می شوند. بیایید تصور کنید صفحه هدف شما میزان بالایی ریزش کاربر دارد. شما هیچ ایده ای برای اینکه بازدیدکنندگان صفحه را ترک نکنند، ندارید. در شرایطی مثل این از ابزارهایی مثل CrazyEgg یا Lucky Orange استفاده کنید. نقشه هایی بصورت گرمایی برای تجزیه و تحلیل اینکه بازدیدکنندگان به چه صورت صفحه را بازدید و کلیک میکنند، بدست می آورید. با این کار نقاط حساس از سایت را بدست می آورید و فراموش نکنید هر چیزی که لازم است آن ها را بهبود دهید، را انجام دهید.

گام پنجم: پیاده سازی استراتژی ایجاد شده


در این مرحله از تمام اطلاعات به دست آمده از مراحل قبلی را پیاده سازی کنید. فراموش نکنید، بهینه سازی یک فرآیند مستمر است. صفحات خود را بهبود دهید و آنچه رقبایتان انجام می دهند را تجزیه و تحلیل کنید. به این ترتیب استراتژی بهینه سازی را ادامه دهید تا به بازده و هدف مورد نظر دست پیدا کنید.

داشتن یک استراتژی بهینه سازی برای موفقیت وب سایت شما لازم و ضروری است. در قیمت طراحی سایت باید کلیه نکات را مدنظر قرار داده و از طراح سایت خود بخواهید که راهنمایی های لازم را به ما بدهد. اگر بدون استراتژی وب سایت خود را بهینه کنید با شکست مواجه خواهید شد.


محتوای مرتبط


ثبت نظر


دیدگاه شما

در حال حاضر دیدگاهی برای این محتوا ثبت نشده است