مدیریت شبکه های اجتماعی

  • شنبه , 9 شهریور 1398
  • 1274

خدمات مدیریت و پشتیبانی شبکه های اجتماعی

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی، یکی از زیر شاخه های بازاریابی دیجیتال  است.هدف از فعالیت در سوشیال مدیا، برقراری ارتباط با مخاطبان و مشتریان، به منظور معرفی و ارائه محصولات، خدمات است. بنابراین می توان از رسانه های اجتماعی برای برندسازی یک محصول و یا کسب و کار در بازاریابی اینترنتی استفاده کرد. در واقع می توان گفت به استفاده از رسانه های اجتماعی به منظور تبلیغ و ارائه محصولات و کسب و کار خود، بازاریابی شبکه های اجتماعی می گویند. در حال حاضر شبکه های اجتماعی کمک فراوانی به سئو و افزایش ترافیک سایت می کنند.

شبکه های اجتماعی می توانند فرصت بزرگی را در اختیار تمام کسانی که قصد بازاریابی محصول و کار خود را دارند، قرار دهند، به این دلیل که در شبکه های اجتماعی ارتباط به صورت سنتی و یک طرفه نیست، بلکه یک تعامل بین شما و مخاطبان شکل می گیرد و این خود می تواند نقطه قوتی در بازاریابی باشد. بیش از ۶۸٪ کاربران اینترنت، عضو شبکه‌های اجتماعی هستند و روزانه پروفایل شبکه‌های اجتماعی خود را بررسی می‌کنند. ایجاد محتوایی که در عین ارزشمندی، توجه مخاطب را به خود جلب کند، از جمله‌ چالشهای برندهاست.

این روزها دسترسی به شبکه های اجتماعی از طریق اپلیکیشن موبایل بسیار ساده تر و فراگیر تر است. این موضوع سبب شده تا در حال حاضر اجرای کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی که اپلیکیشن موبایل آنها محبوبیت بیشتری دارد، مانند اینستاگرام موفقیت بهتر و سریعتری را در اغلب موارد به همراه داشته باشند. نرم افزار پیام رسان تلگرام که اساسا شبکه اجتماعی محسوب نمی شود، به واسطه استقبالی که در برخی کشورها مانند ایران از آن شده، مانند یک شبکه اجتماعی محلی عمل می کند. لذا میتوان همان استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی را برای آن نیز پیاده کرد.

 

 

هدایت کاربران به سمت وب سایت اصلی همواره مهمترین موضوع است، چرا که در وب سایت اصلی است که مشخص می شود کاربر علاقه مند به دریافت خدمات یا خرید محصول شما هست یا نه.

محتوای تولید شده برای شبکه های اجتماعی باید کوتاه، جذاب و با قابلیت انتشار حداکثری باشد. ایجاد محتواهای آموزشی، الهام‌بخش و خلاقانه به همراه هویت گرافیکی برند شما، به توانایی تولید کننده محتوا بستگی دارد. می توانید جهت یادگیری بیشتر ، مقاله های منتشر شده در سی یو وب در رابطه با نحوه درست تولید محتوا را مطالعه نمایید نمایید.

 

استراتژی های بازاریابی شبکه های اجتماعی می تواند موارد زیر را شامل شود

طراحی و ساخت صفحات شبکه های اجتماعی.

مدیریت شبکه های اجتماعی

رقابت در شبکه های اجتماعی

تبلیغ صفحه شبکه های اجتماعی

 اهداف استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی

افزایش بازدید وب سایت

دریافت بازخورد و ارتباط با مشتریان درباره محصول و خدمات

برندسازی

تغییر و تحول در کسب و کار

جذب مشتری از طریق نام برند

دریافت بک لینک و افزایش اعتبار سایت

شرکت سی یو وب با ارائه محتوای هدفمند، مناسب و هوشمندانه برای هر شبکه اجتماعی، نیاز ها و خواسته های شما را برآورده می کنند.

اهمیت شبکه های اجتما...

11 بهمن 1397

بررسی نرخ تبدیل فعال...

20 مرداد 1397

اهمیت شبکه های اجتما...

11 شهریور 1396

نظرات

    امتیاز شما: