ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی چیست؟

ایمیل مارکتینگ، یکی از روش های بازاریابی دیجیتال است . این روش از مدت‌ها قبل وجود داشته و نسخه اولیه آن در سال 1971 به وجود آمد، اما با گذشت تقریبا 50 سال، هنوز استفاده می شود، اما امروزه نوع آن تغییر کرده است. در سال های گذشته وقتی ایمیل خود را باز می کردید، انبوهی از ایمیل های تبلیغاتی را در inbox خود می دید. اما در حال حاضر، ایمیل ها شخصی سازی شده اند و کسب و کارها کمتر ایمیل اسپم ارسال می کنند. با این حال ، اکنون نیز ما شاهد کمپین های بازاریابی ایمیلی هستیم، که هنوز هم حالت اسپم دارند و هیچ اثری از یک پیام خوب شخصی سازی شده برای مشتری، را در آن وجود ندارد. بازاریابی ایمیلی یکی از روش های بسیار موثر بازاریابی دیجیتال، از طریق ارسال ایمیل به مشتری است. ایمیل مارکتینگ کارآمد، مشتریان بالقوه را به مشتری و مشتری  ای که یکبار خرید کرده را، به مشتری وفادار تبدیل می کند. بازاریابی ایمیلی به شما کمک می کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و با ترویج نام برند خود ، فروش را افزایش دهید. با کمک ایمیل می توانید کارهای آنلاین مختلفی انجام دهید، مانند فروش محصولات، به اشتراک گذاری برخی از اخبار شرکت، بهبود میزان رها کردن سبد خرید و یا گفتن داستانی در رابطه با برندتان.

برای مشاده دیگر خدمات سی یو وب برای رشد کسب و کار شما به صفحه خدمات دیجیتال مارکتینگ مراجعه کنیدمشاوره رایگان نمونه کارها تعرفه ها

آیا ایمیل مارکتینگ همچنان موثر است؟

بله، به منظور ارتقا کسب و کار، خواه هدف شما افزایش شناخت برند و یا ارتباط با مشتری ویا افزایش فروش محصول باشد، بازاریابی ایمیلی همچنان یک روش موثر و مقرون به صرفه است. نرخ بازگشت سرمایه از طریق ایمیل مارکتینگ ، کاملا متقاعد کننده است. معمولا افراد هنگامی که قصد خرید دارند، با دریافت ایمیل از طرف فروشگاه مورد علاقه خود، اقدام به خرید می کنند.
ایمیل در هر مرحله از چرخه خریدار، نقش ایفا می کند: در مرحله اطلاعات و چشم انداز، در هنگام تبدیل و بعد از آن برای حفظ مشتری. ایمیل ها دارای یک دستور اقدام به عمل هستند که برای فروش طراحی شده و آمار بازدید صفحات خاصی را افزایش می دهند، همچنین ابزاری قدرتمند برای افزایش تعامل است.
یکی از مهمترین مزایای بازاریابی ایمیلی دسترسی آن است و به این واقعیت اشاره دارد که ایمیل ها را می توان در مقیاس وسیع برای تعداد زیادی گیرنده ارسال کرد. همچنین با استفاده از آن یک ارتباط طولانی مدت میان شما و مشتری ایجاد می شود.
شما با کمک ابزارهای اتوماسیون بازاریابی، براحتی می توانید میزان موفقیت کمپین های ایمیل مارکتینگ خود را اندازه گیری کنید.
نداشتن یک استراتژی بازاریابی از طریق ایمیل، به معنای از دست رفتن فرصت های فروش و تقویت روابط شما با مشتریان است.

دلایل استفاده از ایمیل مارکتینگ برای رشد کسب و کار

ایمیل دسترسی گسترده ای دارد
شاید فیسبوک با بیش از یک میلیارد کاربر فعال و توئیتر با بیش از 255 میلیون کاربر فعال شما را به این فکر بیاندازد که شبکه های اجتماعی می توانند دستیابی به مخاطبان فراوانی را فراهم کنند. این اعداد چشمگیر است ، اما آنچه که چندان به اشتراک گذاشته نمی شود، آمار استفاده از ایمیل است. طبق آماری که در سال 2017 گرفته شد، تعداد کل حساب های ایمیل در سراسر جهان 4.9 میلیارد نفر بوده، که در حال حاضر خیلی بیشتر است. اگرچه ممکن است این در ابتدا، شگفت آور به نظر برسد. اما در مورد رفتار آنلاین خود فکر کنید: وقتی در یک وب سایت ثبت نام می کنید (مانند یک فروشگاه آنلاین) ، باید برای ایجاد حساب کاربری آدرس ایمیل خود را وارد کنید. شما حتی برای ایجاد یک حساب کاربری فیس بوک یا توییتر به یک آدرس ایمیل نیاز دارید. استفاده فیسبوک و توییتر از ایمیل، بیشتر از اطلاع رسانی به کاربران برای تگ شدن در یک عکس است. بنابراین هنگامی که صحبت از کانال ارتباطی با مشتریان می شود، هیچ کانالی به گستردگی دسترسی ایمیل نیست.

ایمیل پیام شما را ارسال می کند
اگر به عنوان یک بازاریاب، باید بین اضافه کردن عضویت در ایمیل و یا به دست آوردن یک هوادار در فیسبوک، یکی را انتخاب می کردید، قطعا مشترک شدن در ایمیل را انتخاب کنید. دو دلیل وجود دارد:
اول اینکه 90 درصد افرادی که شما به آن ها ایمیل ارسال می کنید، آن را می بینند، اما تنها 2 درصد از افراد، پست شما را در feed خود مشاهده می کنند. این موضوع هنگامی مهم است که شما می خواهید، پیامتان در مقابل چشمان مخاطب هدف قرار گیرد. این بدان معنی است که پیام شما از طریق ایمیل 45 برابر بیشتر از فیسبوک مشاهده می شود. دوم اینکه ، مشترکان ایمیل شما، هنگام ثبت نام در لیست ایمیل ، صریحاً به شما گفته اند که می خواهند از شما بشنوند.
قوانین و مقررات سختگیرانه ای پیرامون قوانین اسپم وجود دارد ، بنابراین اگر شما به یک مشتری ایمیل ارسال می کنید ، به این دلیل است که او به شما اجازه داده است. اکنون به تبلیغات در شبکه های اجتماعی خود فکر کنید ، آیا از آن شرکت ها خواسته اید تا شما را بازاریابی کنند؟ به احتمال زیاد خیر. بر اساس جستجوهایی که در اینترنت داشته اید و یا از سایت آنها بازدید کرده اید، تبلیغاتشان را می بینید. این قطعاً با ثبت نام آگاهانه در خبرنامه ایمیل، متفاوت است.

ایمیل منجر به تبدیل می شود
تمرکز بیشتر بازاریابان بر تبدیل است. صرف نظر از اینكه آیا این كار را به صورت لید ، فروش ، عضویت یا معیار منحصر به فرد برای استراتژی كسب و كار شما انجام می دهند، هدف نهایی برای بازاریابان، تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریانی است که پول پرداخت می کنند. وقتی صحبت از نرخ تبدیل است، هیچ کانالی به اندازه ایمیل مارکتینگ، قدرتمند نیست. به طور کلی میانگین نرخ کلیک در ایمیل مارکتینگ، 3 درصد است، اما این رقم از یک توئیت، 0.5 درصد است. این یعنی شانس اینکه کاربر از طریق ایمیل، وارد سایت شما شود، 6 برابر بیشتر است. بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط مونتیت 4.24 درصد بازدیدکنندگان از طریق بازاریابی ایمیلی اقدام به خرید می کنند، این در حالیست که 2.49 درصد از بازدیدکنندگان از طریق موتور جستجو و 0.59 درصد بازدیدکنندگان از طریق شبکه های اجتماعی، اقدام به خرید از سایت می کنند. بازاریابی ایمیلی کاملا قابل اندازه گیری است، کمپین ها می توانند مشتریان را در لحظه بررسی کرده و معیار هایی مثل تعداد افرادی که ایمیل را باز کرده اند، تعداد کلیک، نرخ پرش، میزان فوروارد ، به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و غیره را مشاهده نمایند.

نرخ بازگشت سرمایه از طریق بازاریابی ایمیلی بالاتر است
در حقیقت ، بازاریابی ایمیلی به طور متوسط 3.800 درصد بازده برای مشاغل کسب می کند و برای هر 1 دلاری که برای ایمیل مارکتینگ صرف می شود ، متوسط بازده سرمایه گذاری 38 دلار است. از این آمار کاملا مشخص است که ایمیل مارکتینگ، یک کانال مقرون به صرفه بازاریابی است. اما چرا وقتی صحبت از RIO می شود، این کانال این قدر کارآمدتر است؟
این امر به دلیل ارسال پیام های بسیار شخصی و مرتبط با آن پیش می آید. بر خلاف شبکه های اجتماعی که در آن شما بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی ، علایق و سابقه خرید افراد ، برای همه فالورها یک پست ارسال می کنید ، ایمیل به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بیش از حد در ارتباطات خود، هدفمند شوید. با استفاده از ابزارهای بررسی کمپین ها، به تقسیم بندی و محتوای پویا دست پیدا می کنید. مثلا کاربران خانم، در منطقه جنوب، در تابستان، لباس تابستانه بیشتر می خرند یا آقایان در فصل زمستان، بیشتر پولیور می خرند. استفاده از تقسیم بندی و محتوای پویا کمک می کند تا ایمیلی که برای آنها ارسال می شود، مربوط به هر گیرنده باشد و این ارتباط افراد را به سمت کلیک کردن و خرید سوق می دهد و نرخ بازگشت سرمایه از فعالیتهای بازاریابی ایمیلی را افزایش می دهد.

ایمیل یک پلتفرم آزاد است
طی چند سال گذشته ، بسیاری از برند ها، میلیون ها دلار سرمایه گذاری کرده اند تا بتوانند به طور گسترده فالوور در شبکه های اجتماعی خریداری کرده و با مخاطبان ارتباط برقرار کنند و تعامل داشته باشند. اما در این بین بسیاری از شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک الگوریتم های خود را برای نمایش فید های جدید تغییر داده اند تا تعداد دنبال کننده هایی را که پست یک برند را مشاهده می کنند ، کاهش دهد ، مگر اینکه برای آن پستها، هزینه تبلیغات پرداخت شود.
در همین حال ، ایمیل، متعلق به هیچ یک از نهاد های خاص نیست. یک بستر ارتباطی باز است و خدمات زیادی وجود دارد که امکان ارسال و دریافت ایمیل را فراهم می کنند. شرکت های بسیاری از ایمیل مارکتینگ استفاده می کنند و می دانند هیچ کس نمی تواند تغییراتی در آن ایجاد کند و اگر شما یک لیست ایمیل کامل داشته باشید، برای همیشه مالک آن هستید و می توانید با تمام افراد آن لیست بدون محدودیت یا پرداخت وجه اضافه، در ارتباط باشید.

ایمیل برای همیشه در دسترس خواهد بود
اورکات و یا myspace را به یاد دارید؟ سایت myspace بین سال های 2005  تا 2008 بسیار پرطرفدار بود، تا حدی که در سال 2006 از گوگل نیز پیشی گرفته بود. اما الان کجاست؟ تمام کاربران آن، به شبکه های اجتماعی دیگر منتقل شدند.
تصور کنید که میلیون ها تومن برای ساخت مخاطب در شبکه های اجتماعی سرمایه گذاری کنید و بعد از چند سال، آن را در شهر ارواح پیدا کنید. تاثیر آن بر امکان دسترسی و تعامل با مخاطبان بالقوه فاجعه بار خواهد بود.
اما ایمیل این گونه نبوده و همواره بر تعداد مخاطبان آن افزوده شده است. ساختن لیست ایمیل شما ، برخلاف ساختن فالورهای شبکه های اجتماعی ، یک سرمایه گذاری طولانی مدت پایدار است که سالهای زیادی برای شما درآمد ایجاد می کند.

نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتری دارید؟

درخواست مشاوره رایگان

سوالات متداول

پاسخ به سوالات احتمالی شما

بازاریابی ایمیلی یکی از روش های بسیار موثر بازاریابی دیجیتال، از طریق ارسال ایمیل به مشتری است. ایمیل مارکتینگ کارآمد، مشتریان بالقوه را به مشتری و مشتری  ای که یکبار خرید کرده را، به مشتری وفادار تبدیل می کند. بازاریابی ایمیلی به شما کمک می کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و با ترویج نام برند خود ، فروش را افزایش دهید.
ایمیل با به توجه به هزینه و نرخ تبدیل بالای آن، از بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ برای افزایش ترافیک، شناخت برند و افزایش فروش است.

نکات ایمیل مارکتینگ برای شروع کار

یک برنامه بازاریابی ایمیل ایجاد کنید.
برای آسان تر کردن بخش برنامه ریزی، ما بهترین راهکارهایی را که می خواهید هنگام تدوین استراتژی بازاریابی ایمیل خود در نظر بگیرید، مورد توجه قرار داده ایم:
مخاطبان خود را بشناسید
مهم نیست چه چیزی را می فروشید ، شما باید یک ایده روشن از مخاطبان خود داشته باشید تا ارتباطی موثر با آنها برقرار کنید. با کمک ابزارهای ایمیل مارکتینگ می توانید مخاطبان خود را شناخته و برای آنها ایمیل های شخصی و هدفمند ارسال کنید. این امر به  افزایش تعامل ، ایجاد روابط قابل اعتماد و ایجاد نرخ بازگشت سرمایه بیشتر کمک می کند.
منابع ثبت نام
برخی از ارزشمندترین اطلاعاتی که فرم ثبت نام شما به ارائه می دهد، این است که مشترکان، در چه مکانی و از کجا در لیست شما ثبت نام می کنند. به این ترتیب می تواند ایده بهتری در مورد چگونگی برقراری ارتباط با آنها و مکانهایی که ممکن است بخواهید فعالیت های بازاریابی خود را متمرکز کنید، داشته باشید.
تقسیم بندی و گروه ها
پس از شناخت مخاطبان خود، می توانید آنها را به دسته های کوچکتر تقسیم کنید، تا ایمیل های شخصی سازی شده برای آنها ارسال کنید. هرچقدر تقسیم بندی های درست تری انجام دهید، نتایج بهتری می گیرید. تقسیم بندی نرخ کلیک را به طور چشم گیری افزایش می دهد و باعث افزایش فروش آنلاین شما می شود.
درباره آنچه می خواهید بنویسید ، تصمیم بگیرید
اکنون که می دانید برای چه کسی می نویسید، وقت آن است که درباره محتوای خود فکر کنید. به مخاطبان خود، می خواهید چه بگویید؟ استراتژی بازاریابی محتوایی شما چیست؟ هدف شما ارسال ایمیل هایی است، که واقعاً با مشترکان شما صحبت می کند ، بنابراین همیشه به خاطر داشته باشید که آنها برای چه ثبت نام کرده اند.
فراوانی و اهداف ارسال خود را تعیین کنید
هیچ قانونی برای اینکه چند ایمیل بفرستید وجود ندارد، اما اگر در ارسال ایمیل زیاده روی کنید ، ممکن است مخاطبان شما، اشتراک خود را لغو کنند. برخی افراد که سایت خبری دارند، ممکن است روزانه ، خبرهای جدید را برای مشترکین خود ایمیل ارسال کنند، در حالیکه برخی دیگر ممکن است ماهی یک یا دوبار برای مشترکین خود، ایمیل بفرستند. برای تنظیم زمان بندی ارسال، نرخ کلیک و میزان لغو اشتراک را بررسی کنید، تا به فرکانس درستی دست یابید.

ایمیل های خود را طراحی کنید

نکات طراحی

هنگام طراحی کمپین های ایمیل مارکتینگ، روی پیام خود متمرکز شوید، عناصر مرتبط با کمپین را به صورت سلسله مراتبی در ایمیل قرار دهید و مهمترین اطلاعات یا موضوع اصلی را در بالای ایمیل جای دهید. ایمیل را به گونه ای طراحی کنید که اگر افراد فرصت کافی برای مطالعه کامل آن را ندارند ، با یک نگاه اجمالی، متوجه موضوع شوند.
قالب اختصاصی خود را داشته باشید
برای اینکه کنترل بهتری روی عناصر ایمیل خود داشته باشید، آنها را به صورت HTML طراحی کرده و قالب خود را در سرویس دهنده های ایمیل مارکتینگ بارگذاری کنید.

ایمیل خود را تست کنید
با کمک تست A/B ، حالت های مختلف برای ایمیل خود را از لحاظ ظاهر، زمان و تعداد ایمیل ارسالی بررسی کنید تا بهترین مدل را انتخاب کنید.

کارایی ایمیل مارکتینگ خود را بررسی کنید
کلیه سرویس دهندگان سرویس ایمیل مارکتینگ، اطلاعات آماری را در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید مواردی مانند میزان ترافیک ورودی سایت از طریق ایمیل ، تعداد ایمیل های باز شده و تعداد کلیک های انجام شده را بررسی کنید. این اطلاعات به شما در پیشبرد استراتژی فعلی و یا تدوین استراتژی جدید کمک می کند.

انواع مختلف ایمیل مارکتینگ

ایمیل های تبلیغاتی
ایمیل های تبلیغاتی مطابق با ریتم شغل شما، در زمان لازم، ارسال می شوند.
خبرنامه ها به منظور ارائه اخبار مرتبط با کسب و کار شما (نقاط عطف جدید و یا محصولات جدید ) و یا برای برجسته کردن یک محصول ارسال می شوند. این راهی است برای ماندن در ذهن مخاطبان و ایجاد تعامل احتمالی با آنها.
کمپین های ایمیل مارکتینگ بر روی فروش و بازاریابی تمرکز دارند. یک کمپین می تواند شامل 3 تا 10 ایمیل باشد که طی چند روز یا یک هفته ارسال می شود. این ایمیل ها با ایجاد هدف خاصی در ذهن مخاطب، ارسال می شوند. مثل ثبت نام در یک وبینار.

ایمیل های اتوماتیک
ایمیل های خودکار می توانند در زمان زیادی، صرفه جویی کرده و در روابط مشتری، رشد شگفت انگیزی ایجاد کنند.
یک ایمیل خودکار می تواند به آسانی به عنوان ایمیل استقبال برای ثبت نام  جدید خبرنامه و یا یک ایمیل شخصی بر اساس رفتار مشتری یا بر اساس اطلاعات موجود مثل روز تولد، ارسال شود.
نکته جالب در مورد ایمیل های خودکار این است که لازم نیست فردی دکمه ارسال را بزند تا برای مخاطب فرستاده شود. این ایمیل ها در پاسخ به یک رویداد خاص که از قبل تعریف کرده اید، ارسال می شوند.

مزایای استفاده از ایمیل مارکتینگ

ارسال محتوای هدفمند و شخصی سازی شده
ایمیل مارکتینگ به شما اجازه می دهد تا بر اساس ترجیحات مشتریان خود، آنها را دسته بندی کرده و ایمیل های بسیار شخصی سازی شده، برای آنها ارسال کنید. از انتخاب عنوان  مناسب گرفته تا تصاویری که برای آنها جذاب است و محتوای کاملا شخصی سازی شده. ایمیل کانالی مناسب برای هدایت تعامل با مشتری است.
با شخصی سازی ایمیل ها، همیشه پیام شما برای مخاطب جذاب خواهد بود. در ابتدا یک اعتماد میان برند شما و مخاطب ایجاد کنید و با گذشت زمان آن را گسترش دهید.

ایجاد اعتبار
حتما یک لیست ایمیل ایجاد کنید. ایجاد یک لیست ایمیل مبتنی بر اجازه که شامل یک کادر تأیید برای انتخاب کاربران برای ورود به لیست پستی شماست، اطمینان می دهد که مشتری می داند برای چه ایمیل هایی ثبت نام کرده و چند بار ایمیل دریافت می کند. زیرا ایمیل از طرف فرستنده ناشناس یا دارای عنوان مشکوک، حالت اسپمی دارد و اکثر کاربران آنها را باز نکرده، حذف می کنند.
استفاده از ایموجی برای برخی کاربران جذاب است و ممکن است باعث شود تا کلیک کنند ، برای برخی دیگر استفاده از آن می تواند منجر به لغو اشتراک شود.بنابراین باید متناسب با آنچه مخاطب شما می خواهد، ایمیل ارسال کنید. اطلاع از علایق و نیازهای مخاطبانتان ، ایمیل شما را به جای پوشه اسپم، وارد صندوق ورودی می کند.

افزایش شناخت برند
برخی از شناخته شده ترین برند های امروز دنیا، به قدری معروفند، که مترادف با صنعتی هستند که در آن فعالیت می کنند. Spotify یک مثال عالی است. تمام ایمیل های آنها مرتبط و درخشان است. شما با ارسال ایمیل برند خود را به مخاطب یادآوری می کنید.

افزایش فروش
بر اساس گزارش Marketing Week  ایمیل مارکتینگ سالانه حدود 37 میلیارد دلار خرده فروشی تولید می کند.
بازاریابی ایمیلی، فرصتی عالی برای خرید دوباره مشتری است. می توانید با چند روش توجه مشتری را به خریدی دیگر جلب کنید:
موارد ویژه ای که اغلب در کنار محصولاتی که مشتری خریداری کرده است، خریداری می شوند.
موارد مشابه را با خریدهای قبلی مشتری لیست کنید. برای خریدهای بعدی پیشنهاد یا تخفیف ویژه ای ایجاد کنید.
مشتریان اغلب هنگام دریافت این گونه ایمیل ها، خرید انجام می دهند، آنها هنگامی که ایمیلی از محصولات مرتبط به خرید خود دریافت می کنند، در صورت وجود تبلیغات مناسب ، مجدد اقدام به خرید می کنند.

ارتباط قوی تر با مشتری
بازاریابی ایمیلی راهی عالی برای ایجاد روابط با مشتریان فعلی و بالقوه است. مخاطبان با خواندن خبرنامه ها و ایمیل هایی  که به خوبی نوشته شده اند و جذاب و تعاملی هستند ، شما را می شناسند و به شرکت شما اعتماد می کنند . مصرف کنندگان از شرکتهایی که به آنها اعتماد دارند، خریداری می کنند.

هزینه کم و نرخ بازگشت سرمایه بالا
در مقایسه با سایر کانال های دیجیتال مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ، ارزان ترین روش است و همانطور که بالاتر توضیح دادیم بیشترین نرخ بازگشت سرمایه را دارد.  شما می توانید به انبوهی از کاربران ، بدون محدودیت جغرافیایی ایمیل ارسال کنید.

اندازه گیری آسان
برای هر ایمیل ارسالی ، معیارها و گزارشهایی ارائه شده است که نرخ باز کردن، نرخ کلیک ، نرخ پرش و نرخ تبدیل را نشان می دهد. این اطلاعات برای درک آنچه در حال  انجام است و چه مواردی باید بهبود یابد، مهم است.

افزایش ترافیک سایت
ایمیل ها راهی عالی برای بازدید مشتریان از سایت شما هستند. می توانید لینک های مربوط به سایت خود را در محتوای ایمیل خود بگنجانید. همچنین می توانید از طریق کمپین های ایمیل خود، مشتریان را با سایر مطالب عالی دیگر موجود در وب سایت یا وبلاگ خود درگیر کنید.

چطور یک لیست ایمیل داشته باشیم

بالاترین نرخ بازگشت سرمایه را زمانی تجربه می کنید که لیستی از مشترکان تعاملی را ایجاد و نگهداری کنید ، این لیست متشکل از افرادی است که خود خواستار دریافت ایمیل از طرف شما باشند. اگرچه ساخت یک لیست تمیز می تواند کار بیشتری را در ابتدای راهبرد بازاریابی ایمیلی از شما بگیرد. روش های مختلفی برای پیدا کردن افرادی که مشتاقانه منتظر دریافت ایمیل های شما باشند، وجود دارد ، اما ما چند مورد را که بهتر عمل می کنند، گردآوری کرده ایم.

برای ایجاد لیست ایمیل:
  یک فرم ثبت نام در وب سایت خود ایجاد کنید. هنگامی که افراد برای اولین بار به سایت شما می آیند و آنچه را که می بینند دوست داشته باشند ، به دنبال راهی برای در ارتباط ماندن با شما هستند. یک فرم برای ثبت نام در خبرنامه ایجاد کنید ، یا از یک پاپ آپ برای دریافت ایمیل آنها استفاده کنید.
 از برگه های ثبت نام کاغذی استفاده کنید. وقتی میزبان یک رویداد فیزیکی هستید که افراد زیادی در آنجا هستند و یا در فروشگاه فیزیکی خود، فضایی برای فرم ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر فراهم کنید.
 از طریق شبکه های اجتماعی، فرم ثبت نام دریافت کنید. اگر لیست ایمیل کاملی ندارید، اما در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنید، از این منبع استفاده کنید و فرم ثبت نام خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
اگر لیست ایمیل دارید و قصد افزایش مخاطب دارید:
از کد تخفیف یا برگزاری یک مسابقه استفاده کنید. افرادی هستند که با ایجاد کمی انگیزه در آنها می توانید، لیست ایمیل خود را گسترش دهید. برای برخی افراد خوش شانس که جدید ثبت نام می کنند،  جایزه و یا کد تخفیف ارائه دهید.
 ایمیل های خود را به راحتی به اشتراک بگذارید، ایمیل های زیبا و قانع کننده با محتوای ارزشمند ایجاد کنید و از افراد بخواهید تا آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارند(مثل اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی) . 
صفحه فرود بسازید. صفحات فرود یک راه دیگر برای گسترش لیست ایمیل شما ارائه می دهند. با استفاده از بهترین تصاویر، محتوای خود را ایجاد کنید. این صفحات، یک اقدام به عمل  واضح به کاربر ارائه می دهد و راهی برای ثبت نام از طریق ایمیل است.
آیا می توانم لیست ایمیل بخرم?

خرید لیست ایمیل همیشه فکر بدی است. مطمئن باشید هیچ شرکتی لیست ایمیل خوب خود را نمی فروشد. اگر چنین لیستی برای فروش وجود دارد، به این معنی است که آدرس های ایمیل موجود در آن قبلاً برای پاسخگویی به بازاریابی ایمیلی، غیر پاسخگو یا غیرمجاز تلقی شده اند. در کل لیست ایمیل های خریداری شده ، موثر نیستند و اگر از ابزارهای میل سرویس خارجی مثل  Mailchimp استفاده می کنید، به دلیل میزان اسپم بالا این ایمیل ها و تعداد زیاد افرادی که عدم اشتراک را می زنند، سیستم لیست ایمیل شما را اسپم کرده و عملا برای شما قابل استفاده نیست. دلیل این کار از طرف سرویس دهنده های ایمیل این است که اگر شما از لیست ایمیل نامناسب استفاده کنید، روی تمام مشتریان با آن آدرس آی پی ، تاثیر می گذارد.

چگونه نرخ باز شدن ایمیل را افزایش دهیم

عوامل مختلفی در میزان باز شدن ایمیل نقش دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم:

از فیلترهای اسپم دوری کنید
یکی از بارزترین مشکلات ایمیل مارکتینگ، دریافت آنها در پوشه اسپم است. چگونه از آن خلاص شویم؟
مطمئن شوید تمام افراد ، خودشان، در لیست ایمیل شما ثبت نام کرده اند.
کمپین ایمیل خود را از یک آدرس IP خوب ارسال کنید. همانطور که پیشتر گفتیم سرویس دهنده های ایمیل مارکتینگ برای جلوگیری از این مشکل ، امکان ارسال از لیست های خریداری شده با نرخ اسپم بالا را نمی دهند.
ایمیل را از دامنه های تائید شده ارسال کنید.
از کد قالب ایمیل مناسب و تمیز استفاده کنید.
از دریافت کنندگان ایمیل بخواهید ، شما را در address book خود ذخیره کنند.

کاربرانی که تعامل ندارند، از لیست خود حذف کنید.
مهم است که به مشترکان خود بطور مداوم ایمیل بفرستید، تا لیست شما بی نتیجه نماند. اما با گذشت زمان، برخی افراد دیگر هیچ تعاملی با شما ندارند، بنابراین لازم است هر از گاهی لیست خود را بروز کنید، برخی از افراد ممکن است حساب ایمیل خود را تغییر داده باشند و یا شاید دیگر به برند شما علاقه ای ندارند. یک روش خوب برای تازه و تعاملی نگه داشتن لیست ایمیل، حذف کاربرانی است که هیچ تعاملی ندارند. اما قبل از این کار، یک ایمیل به آنها بفرستید و مطمئن شوید دیگر علاقه مند به دریافت ایمیل نیستند.

بهترین زمان بندی را انتخاب کنید
زمان بندی یکی از مهمترین فاکتور هایست که باعث می شود مخاطبان ایمیل شما را باز کرده و روی آن کلیک کنند. بنابراین در مورد روز و ساعت ارسال ایمیل خوب فکر کنید. ازابتدا قطعا ذهنیت درستی در این مورد نخواهید داشت و از طریق تست A/B می توانید بهترین زمان ارسال برای ایمیل را پیدا کنید.

موضوع ایمیل خود را به طور واضح مشخص کنید
هنگام صحبت از نرخ باز کردن و کلیک ایمیل، یکی از موضوعات مهم، عنوان ایمیل است. عنوان ایمیل شما باید کاملا واضح باشد.
از عناوین دوستانه و تعاملی استفاده کنید و اگر می توانید اعداد را در عنوان خود بگنجانید.

به گونه ای بنویسید که انگار تنها یک نفر مخاطب شماست
هنگام نوشتن عنوان و متن ایمیل، طبیعی است به هزاران نفری که قرار است آن را دریافت کنند، فکر کنید، با این حال به گونه ای بنویسید، که انگار یک نفر مخاطب شماست و این یک پیام شخصی است. این طرز نوشتن، بسیار موثرتر است. برای این روش نوشتن، باید شخصاً خریدار خود را بشناسید. مشکلات، خواسته ها و ارزش های آنها  را بدانید  و درک کنید آنها چه چیزهایی را دوست ندارند. می توانید با دسته بندی مخاطبان لیست ایمیل خود، نوشتن این نوع محتوا را آسان تر کنید.

دوستانه بنویسید
هنگام نوشتن ایمیل برای مخاطبان، از لحن دوستانه استفاده کنید. این راهی است تا برای آنها جذاب شوید و ایمیل شما شخصی تر به نظر برسد و آنها را تشویق کنید تا ایمیل های خود را باز کرده و کلیک کنند. بیاد داشته باشید که افراد در عصر اطلاعات، دلایل زیادی برای نادیده گرفتن ایمیل شما دارند ، بنابراین با شخصی نشان دادن ایمیل، شانس خود برای باز شدن ایمیل را افزایش دهید.

همیشه محتوای جذاب بنویسید
ممکن است فکر کنید با باز شدن ایمیل همه چیز تمام است، اما این گونه نیست، محتوای ایمیل شما، نقش اساسی در نرخ باز شدن دارد. مطمئن شوید مخاطبان از دیدین ایمیل شما، خوشحال می شوند. نکته مهم این است که اطمینان حاصل کنید، تنها ایمیل ارسال نمی کنید. بلکه چیز با ارزش واقعی ارائه می دهید. هرچه ارزش هر ایمیلی که می نویسید بالاتر باشد ، مخاطبان شما وفادار تر می شوند و نرخ باز شدن ایمیل های شما افزایش می یابد.

کمی شوخ طبعی به ایمیل خود اضافه کنید
شوخ طبعی روشی برای برقراری ارتباط قوی و فوری با مخاطبان است. همچنین می توانید از تصاویر و یا ویدئو های طنز در ایمیل خود استفاده کنید. لازم نیست کمدین باشید تا بتوانید این کار را انجام دهید، فقط کمی خارج از باکس فکر کنید!

ایمیل خود را برای موبایل بهینه سازی کنید
از سال 2019 ، اگر سایت، وبلاگ، ایمیل و یا صفحه شما برای نمایش در موبایل مناسب نباشد، اصلا وجود ندارد. بیش از نیمی از کاربران ایمیل خود را از طریق موبایل چک می کنند. اگر می خواهید پیام شما کامل و بی نقص به دست مخاطبانتان برسد، آن را برای نمایش در تمام ابعاد (موبایل، تبلت و لبتاب) بهینه کنید.

از چه پلتفرمی برای ایمیل مارکتینگ استفاده کنم؟

در نهایت پس از تمام این ها باید یک پلتفرم مناسب برای کمپین های ایمیل مارکتینگ خود انتخاب کنید. پلتفرم های زیادی وجود دارند، mailchimp و mailerlite دو نمونه از پلتفرم های خارجی هستند که پلن های رایگان هم دارند و می توانید از آنها استفاده کنید. اما نمونه های ایرانی این پلتفرم ها نیز وجود دارند که از جمله آنها می توان نجوا ،میلچی و پاکت را نام برد.

سایر خدمات

سایر خدمات سی یو وب

طراحی سایت

طراحی سایت

خدمات طراحی انواع سایت اختصاصی با یک سال پشتیبانی رایگان

نمایش جزئیات
سئو سایت

سئو سایت

کسب بهترین نتایج گوگل با سئو داخلی و خارجی

نمایش جزئیات
خدمات دیجیتال مارکتینگ

خدمات دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال محصولات، خدمات و برند سازی

نمایش جزئیات
پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت

پشتیبانی فنی و محتوایی و سئو

نمایش جزئیات
خدمات تولید محتوا

خدمات تولید محتوا

محتوای متنی، گرافیگی، ویدئو، پادکست و ...

نمایش جزئیات
طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل

طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل

طراحی و توسعه اختصاصی اپ اندروید و ios

نمایش جزئیات
مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی

خدمات اینستاگرام، فیسبوک، لینکداین، توییتر و...

نمایش جزئیات

لطفا به ما امتیاز دهید

آخرین نظرات کاربران

خوشحال میشویم نظراتان را با ما به اشتراک بزارید