طراحی سایت فروشگاهی

 • شنبه , 15 شهریور 1399
 • 2692

وب سایت فروشگاهی، مسیر عبور از کسب و کار سنتی به مدرن است، قائده همیشگی زمان، مکان و موقعیت در این ساختار در هم شکسته است، بازار گسترده میلیونی و بدون مرز در اختیار شماست، هوشمندان و تحلیل گران خیلی زود این مهم را درک کرده و کسب و کار اینترنتی خود را آغاز نموده اند. با گسترش بستر مبادلات مالی از طریق اینترنت و استقبال مردم از خرید های اینترنتی، طراحی سایت فروشگاهی اقدامی اساسی برای گسترش کسب و کار شماست. شما راهی ندارید؛ یا امروز اقدام کنید و یا حتما فرداهای پیش رو مجبور به آغاز ساخت وب سایت فروشگاهی خود خواهید شد.
از آنجایی که امروزه رقابت میان فروشگاه های آنلاین، با افزایش استقبال از خرید اینترنتی و سوق افراد به سمت خرید آنلاین، افزایش یافته است، اهمیت طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی کاملا احساس می شود.

 

دلایل اهمیت طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی ، یکی از اقداماتی است که به شما در مسیر رقابتی هدفمند در بازار کاری، کمک شایانی خواهد کرد. حال اگر به دنبال راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی موفق باشید چه؟ قطعا طراحی اخصاصی فروشگاه اینترنتی، این امکان را برای شما فراهم می کند که امکانات مورد نظرتان از یک سایت فروشگاه آنلاین را به خوبی در سایت خود پیاده سازی کنید. در طراحی اختصاصی فروشگاه آنلاین شما می توانید هر زمان که مایل بودید ویژگی جدیدی را به فروشگاه خودتان اضافه کنید. اگر پس از بازخورد مشتریان خود علاقه مند به تغییر امکان یا المان خاصی از سایت باشید، به راحتی امکان این کار وجود خواهد داشت.

نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی

 دسته بندی مناسب، ظاهر گرافیکی سایت، امکان جستجو بر اساس دسته بندی های مختلف و راحت پیدا کردن کالای مورد نظر کاربر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین تجربه کاربری خوب (UX)، نقش مهمی در ماندگاری کاربر در سایت شما و بازگشت مجدد وی به سایت دارد.

با طراحی اختصاصی سایت فروشگاهی، حجم کدهای نوشته شده بسیار کمتر و بهینه تر از سیستم های آماده مدیریت محتوا است که بر سرعت سایت تاثیر فراوانی دارد.امکان گسترش امکانات فروشگاه بنا به نیاز کارفرما در این روش طراحی وب سایت، براحتی امکان پذیر است.

 

طراحی سایت فروشگاهی

تفاوت سایت فروشگاهی با سایر سایت ها

سایت فروشگاهی به لحاظ طراحی با سایت های عادی تفاوت زیادی دارد؛ زیرا صفحه نخست سایت فروشگاهی مانند ویترین مغازه است که باید کاربر در نگاه اول جذب فروشگاه شود. تخفیف ها، فروش ویژه، محصولات پرفروش و ... مواردی هستند که در این صفحه به کاربر نمایش داده می شوند. این سایت ها به امکانات و ابزارهای خاصی نیاز خواهند داشت که از عرضه و نمایش محصولات گرفته تا انتخاب، امکان مقایسه، افزودن به سبد خرید، پرداخت آنلاین، امکان مشاهده محصولات مشابه و ... را برای یک سایت فروشگاه آنلاین که از ملزومات آن است، فراهم آورد.

تفاوت عمده دیگر این سایت ها، پنل مدیریت آنهاست. وجود درگاه پرداخت، گزارش های مختلف، موجودی انبار، صدور فاکتور، سفارشات ثبت شده  و ... در پنل مدیریت و امکاناتی که این سایت ها نیاز دارند، در قیمت طراحی سایت فروشگاهی موثر است.

امنیت در طراحی سایت فروشگاهی

در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی، امنیت وب سایت، سنگ بنای اصلی موفقیت است. چرا؟ ساده است: مردم می خواهند پول خود را به شرکت ها و سازمان هایی بدهند که بتوانند به آنها اعتماد کنند.
اگر یک فروشگاه آنلاین نا امن داشته باشید، سایر اقدامات بازاریابی و ورود کاربر به سایت، نتیجه ای نخواهد داشت.

همچنین، بدلیل وجود درگاه پرداخت، امنیت در سایت فروشگاهی مهم است. استفاده از گواهی نامه SSL و HTTPS برای سایتهای فروشگاهی الزامی است.

وجود نماد الکترونیکی در سایت فروشگاهی، باعث اعتبار بخشیدن به سایت و جلب اعتماد مشتری می شود.

اهمیت امنیت در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

بخش معرفی جزئیات محصول در طراحی سایت فروشگاهی

یکی از صفحات مهم در طراحی سایت فروشگاهی، جزئیات محصول است. این صفحه اطلاعات کامل از محصول به کاربر می دهد. مانند مشخصات فنی، تکنولوژی های بکار رفته در آن، گارانتی و ... این صفحه در سئو محتوایی سایت بسیار موثر است. تولید محتوای مناسب و رعایت نکات ریز اما ضروری دیگری به شما کمک می کند تا در کنار طراحی سایت هدفمند و مناسب، در بخش سئو و بهینه سازی سایت نیز موفق عمل کنید.

تاثیر نظرات کاربران در سایت فروشگاه اینترنتی

وجود بخش نظر کاربران باعث می شود تا افراد بتوانند نظر خود را راجع به یک کالا اعلام کنند، این به تصمیم گیری سایر کاربران برای خرید از فروشگاه کمک می کند و باعث افزایش اعتماد کاربر می شود. همچنین با ثبت نظر جدید محتوای این صفحه بروز شده و این یکی از عوامل موثر در رتبه بندی گوگل است.

نحوه ارسال کالا توسط سایت فروشگاهی

هر چقدر تعداد روش های ارسال کالا از طرف وب سایت شما برای کاربر بیشتر باشد، احتمال خرید کاربر افزایش می یابد. ارسال از طریق پست و دریافت هزینه در محل تحویل، پرداخت آنلاین و ارسال پستی و ... 

تیم متخصص ما در سی یو وب روش های مختلف پرداخت بر اساس نظر کارفرما را برای مشتریان وب سایت فروشگاهی شما پیاده سازی می کند.

طراحی امکان ارسال محصول در فروشگاه آنلاین

مزایای طراحی سایت فروشگاهی

1- فروشگاه اینترنتی، هیچ گونه محدودیت جغرافیایی نخواهد داشت.
اگر یک فروشگاه فیزیکی دارید، محدود به منطقه جغرافیایی است که می توانید خدمات ارائه دهید. با داشتن وب سایت فروشگاه اینترنتی، خدمات شما هیچ گونه محدودیت جغرافیایی نخواهد داشت. علاوه بر این، امروزه با در دسترس بودن تلفن های همراه، خرید اینترنتی و استفاده از خدمات آنلاین به راحتی در دسترس همگان است و افراد بسیاری خرید آنلاین با تلفن های همراه را ترجیح می دهند.
2- با دیده شدن در موتورهای جستجو، مشتریان جدیدی بدست می آورید
در فروش محصولات به صورت فیزیکی، برندسازی و روابط اهمیت دارد. در فروش آنلاین علاوه بر این دو عامل افزایش فروش، دریافت ترافیک از موتورهای جستجو، یعنی سئو سایت فروشگاهی نیز اهمیت دارد. جستجو در موتورهای جستجویی مثل گوگل روشی مرسوم است و کاربران از این طریق وارد فروشگاه اینترنتی می شوند که قبلاً اسم آنها را هم نشنیده اند. این منبع ترافیک اضافی می تواند نقطه عطف برخی از مشاغل تجارت الکترونیکی باشد.
3- هزینه های پایین تری نسبت به فروشگاه فیزیکی خواهید داشت
یکی از مهمترین مزایای تجارت الکترونیک و ساخت فروشگاه اینترنتی حرفه ای، کاهش هزینه است. بخشی از این هزینه های کاهش یافته را می توان در قالب تخفیف به مشتریان ارائه کرد. در اینجا چند مورد کاهش هزینه ها با تجارت الکترونیکی آورده شده است:
- تبلیغات و بازاریابی: ترافیک موتور جستجوی ارگانیک، پرداخت به ازای هر کلیک و ترافیک رسانه های اجتماعی برخی از کانال های تبلیغاتی هستند که می توانند مقرون به صرفه باشند.
- پرسنل: اتوماسیون پرداخت وجه، صورتحساب، پرداخت، مدیریت موجودی و سایر فرایندهای عملیاتی باعث کاهش تعداد کارمندان مورد نیاز برای راه اندازی یک تجارت الکترونیکی می شود.
- املاک و مستغلات: نیازی به توضیح ندارد. یک فروشگاه اینترنتی نیازی به مکان فیزیکی قابل توجهی ندارد.
4- مشتریان سریعتر محصولات مورد نظر خود را می یابند
در یک فروشگاه اینترنتی، مشتریان می توانند به راحتی محصولات مورد نظر خود را پیدا کنند یا از فیلترهای مختلف در جستجوی محصول مورد نظر خود استفاده کنند.
5- زمان و هزینه سفر را از بین ببرید
بسیاری از مشتریان مسیرهای طولانی را برای رسیدن به فروشگاه موردنظر خود طی می کنند. با طراحی سایت فروشگاهی، به مشتریان خود این امکان را می دهید تا تنها با چند کلیک ماوس به طور واقعی از همان فروشگاه دیدن کنند.
6- امکان مقایسه در خرید وجود دارد
یک فروشگاه اینترنتی با امکان مقایسه محصولات، خرید را برای مشتری تسهیل می کند. 

امکان مقایسه آنلاین محصولات فروشگاهی

7- امکانات کوپن ها و تخفیفات و خرید گروهی در طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای
با داشتن سایت فروشگاه آنلاین با امکانات مختلف کوپن، تخفیف و ... خرید را برای مشتریان جذاب می کنید و آنها به راحتی می توانند از این امکانات با چند کلیک ساده استفاده کنند.
8- ارائه اطلاعات نامحدود در مورد محصول
محدودیت هایی در میزان اطلاعاتی که در یک فروشگاه فیزیکی نمایش داده می شود وجود دارد. استخدام کارمندان برای پاسخگویی به مشتریانی که به اطلاعات در خطوط تولید نیاز دارند دشوار است. وب سایت های تجارت الکترونیک می توانند اطلاعات اضافی را به راحتی در دسترس مشتریان قرار دهند.
9- ایجاد ارتباطات هدفمند
با استفاده از اطلاعاتی که مشتری در فرم ثبت نام در اختیار شما قرار می دهد و اطلاعاتی که از بازدید مشتریان از وب سایت به دست می آورید، می توانید به اطلاعات زیادی در مورد مشتریان خود دسترسی پیدا کند. این اطلاعات به نوبه خود، می تواند برای ارائه پیام های مربوطه مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال: اگر در Amazon.com در جستجوی کالای خاصی هستید، به طور خودکار لیستی از سایر محصولات مشابه به شما نشان داده می شود. همچنین، Amazon.com ممکن است در مورد محصولات مرتبط به شما ایمیل بفرستد.
10- تمام مدت باز باشید
زمان بندی فروشگاه اینترنتی، اکنون 24 ساعته، در تمام روزهای سال فعال است. وب سایت های تجارت الکترونیکی می توانند تمام وقت به ارائه خدمات بپردازند که سبب افزایش تعداد سفارشات دریافتی می شود. از نظر مشتری، فروشگاهی که همیشه در دسترس است، محبوبیت زیادی دارد.
 

اپلیکیشن موبایل برای وب سایت فروشگاهی

یکی از ویژگی هایی که می توانید برای وب سایت فروشگاهی خود در نظر بگیرید، اپلیکیشن موبایل است. سایت هرچقدر کاربر پسند و ریسپانسیو باشد، اپلیکیشن موبایل دارای سرعت بالاتر و کاربرپسندی بیشتری است، همیشه روی گوشی کاربر در دسترس است و امکان ارسال نوتیفیکیشن و یادآوری فروشگاه شما به کاربر را دارد. بنابراین پس از راه اندازی وب سایت فروشگاهی، اپلیکیشن موبایل می تواند تاثیر بزرگی روی افزایش فروش شما داشته باشد.

سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی دارای اهمیت زیادی است. هر چقدر هم طراحی سایت شما جذاب و کاربر پسند باشد و محصولات شما کامل باشد، چنانچه دیده نشوید، فایده ای ندارد. مانند یک فروشگاه لوکس در منطقه ای دور افتاده. نمایش سایت شما در نتایج جستجو گوگل در صفحه اول باعث افزایش بازدید سایت شما و نهایتا افزایش فروش خواهد شد. تیم حرفه ای سی یو وب کرج با توجه به اهمیت این موضوع در طراحی سایت فروشگاهی اصول سئو را در تمامی قسمتها شامل کدنویسی، طراحی قالب و محتواگذاری رعایت می کنند.

اهمیت طراحی سایت فروشگاهی به صورت بهینه شده

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

هزینه طراحی وب سایت فروشگاهی بر اساس امکانات مورد نظر کارفرما متفاوت است. بسیاری از افراد به دنبال طراحی سایت فروشگاهی ارزان هستند. که شاید در بسیاری از موارد نتوانند امکانات مورد نیاز فروشگاه اینترنتی موفق را برآورده کنند. اگر به دنبال یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای و موفق هستید، پیشنهاد ما استفاده از طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی است که امکان اضافه کردن امکانات مورد نظر کارفرما را دارد. برنامه نویسی حرفه ای فروشگاه اینترنتی در سی یو وب، این امکان را می دهد که ایده های خود را به راحتی پیاده سازی کنید.
جهت مشاهده هزینه طراحی سایت فروشگاهی کلیک نمایید.

چنانچه فروشگاه شما به امکانات بیشتری نیاز دارد با کارشناسان ما در سی یو وب و با شماره 02634459520 ، تماس بگیرید.

 

 

طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

وردپرس یکی از موفق ترین cms ها در کل دنیاست. دلایل زیادی برای موفقیت آن وجود دارد که مهمترین آن سهولت کار با این cms است.در وردپرس تمام چیزهایی که برای طراحی سایت شخصی، شرکتی و یا حتی فروشگاهی نیاز دارید، را پیدا خواهید کرد. افزونه های مختلف برای بهینه سازی سایت و تصاویر و پایگاه داده، استفاده از قالب های حرفه و بسیاری امکانات دیگر وجود دارد که بعضا رایگان و یا پولی هستند و استفاده از آنها گاهی به سادگی یک کلیک است و گاهی نیازمند تخصص.

مزایای طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

شما می توانید با صرف هزینه کمتر و در زمان کوتاه تری نسبت به طراحی سایت فروشگاهی به صورت اختصاصی ، فروشگاه آنلاین خود را با وردپرس راه اندازی کنید. امکان افزودن ویژگی های مختلف به سایت فروشگاهی وردپرس وجود دارد و شما می توانید با کمک افزونه ها، عملکرد سایت خود را بهتر کنید. از آنجایی که وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا سورس باز است، افزونه های فراوانی برای کارایی بهتر آن نوشته شده است.
یکی دیگر از مزایای استفاده از وردپرس وجود افزونه هایی مانند یوست است که به راحتی می توانید بهینه سازی محتوای بخش مقالات سایت خود را انجام دهید. همچنین تهیه بک آپ از سایت و انتقال آن به هاست دیگر، به راحتی قابل انجام است. علاوه بر اینها، طیف گسترده ای از افزونه های رایگان و پولی ، پیشرفته و یا ابتدایی، همراه با گزارش و تحلیل و گرافیک وجود دارند که نه تنها هنگام راه اندازی فروشگاه بلکه برای بهینه سازی و تحلیل داده ها، راهنمایی استراتژی فروش و بازاریابی آنلاین به شما کمک خواهند کرد. در نهایت با بروز رسانی هایی که انجام می شود همواره می توانید سایت خود را بروز رسانی کرده و امنیت و کارایی آن را افزایش دهید.
نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این بروز رسانی ها به همین سادگی نیست و گاهی ممکن است با بروز رسانی یک افزونه و یا هسته وردپرس، تنظیمات سایت شما بهم بریزد و یا کلا دیگر در دسترس نباشد، بنابراین حتما انجام بروز رسانی ها و پشتیبانی سایت فروشگاهی خود را به یک شرکت متخصص در این حوزه بسپارید.
از دیگر مزایای طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس می توان امکان پرداخت آنلاین به روش های مختلف را نام برد.

طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

معایب طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

با وجود تمام مزایایی که نام بردیم اما، طراحی سایت با وردپرس دارای نقاط ضعفی نیز هست که ما در ادامه به آن می پردازیم.
همان قدر که سورس باز بودن وردپرس نقطه قوت آن به شمار می آید، آن را آسیب پذیر نیز می کند. هیچ نظارتی روی افزونه ها و قالب هایی که توسط افراد و شرکت ها توسعه داده شده و استفاده می شوند، وجود ندارد. بنابراین آنها می توانند حاوی کد مخرب و یا اشکالاتی باشند. از طرف دیگر به دلیل محبوبیت بالای این سیستم مدیریت محتوا، به هدف اصلی هکرها تبدیل شده و بر اساس گزارشات وردپرس، پلتفرمی است که بیشترین هک را در کل دنیا داشته است.
درست است که هسته وردپرس رایگان است اما استفاده از افزونه ها و تم های مختلف می تواند شامل هزینه شود و گاها این هزینه، با طراحی سایت اختصاصی برابری می کند که با توجه به مزایای طراحی سایت اختصاصی، انتخاب آن هوشمندانه تر خواهد بود. بنابراین اگر شما یک طراح وردپرس هستید و یا دانش کافی را دارید، می توانید تنظیمات فراوانی را خودتان انجام دهید، در غیر این صورت نیازمند یک متخصص خواهید بود.
نصب وردپرس آسان است اما نگهداری آن مشکلات خودش را دارد. کل فرآیند نگهداری در وردپرس می تواند بسیار چالشی باشد و شما باید برای داشتن یک وب سایت کاربردی، بتوانید بروزرسانی و تنظیمات افزونه ها و قالب خود را انجام دهید. اگر بودجه یا دانش (طراحی، برنامه نویسی) ندارید، با بیان این واقعیت که وردپرس بطور کلی پشتیبانی نمی کند و راه حل ها فقط در انجمن های وردپرس یافت می شود، احتمال دارد که شما گزینه های دیگر برای وب سایت فروشگاهی را انتخاب کنید.
نکته مهم دیگر در مورد سایت وردپرسی این است که سیستم برچسب گذاری و تگ گذاری آن به گونه ایست که اگر به درستی آن را انجام ندهید، گوگل محتوای شما را در سایت به عنوان محتوای تکراری در نظر می گیرد.
در نهایت باید بدانید که شخصی سازی سایت وردپرس نیاز به دانش برنامه نویسی دارد، اگر جزو افرادی هستید که دارای دانش هستند، همه چیز می تواند به راحتی پیش برود؛ اما اگر سعی کنید بدون داشتن تخصص، اقدام به نوشتن کد کنید، می توانید آسیب زیادی به وب سایت خود وارد کنید. کدهای نوشته شده در طراحی سایت اختصاصی بسیار کمتر و بهینه سازی شده است واین موضوع روی سرعت سایت شما، موثر خواهد بود.
در نهایت واضح است که با وردپرس می توان سایتهای خوبی ایجاد کرد، اما با توجه به نکات گفته شده، برای طراحی سایت فروشگاهی، وردپرس انتخاب مناسبی نیست. اتخاذ یک تصمیم درست در ابتدای کار مانع از پرداخت هزینه های اضافی در مراحل بعدی خواهد شد. انتخاب با شماست.

نظرات

 1. سلام بنده یک سایت فروشگاهی می خوام که در اون امکان ثبت نام چند فروشنده وجود داشته باشه که هر کدوم به طور جداگانه بتونن محصولات خود را بفروشن. امکان ایجاد چنین سایتی وجود دارد؟

 2. سلام

  بله، شما یک سایت پورتال نیاز دارید. برای کسب اطلاعات دقیق تر با ما تماس بگیرید.02634459520

 3. سلام، سایت فروشگاهی را با وردپرس طراحی کنیم بهتره یا اختصاصی

 4. سلام

  عوامل مختلفی روی این تصمیم تاثیر دارند. در کل طراحی اختصاصی بهتر است زیرا به طور کامل نیازهای شما را  با کمترین حجم کد نویسی پوشش می دهد. برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 5. من یه سایت فروشگاهی میخوام در زمینه مد و پوشاک. به نظرتون باید اختصاصی باشه یا با وردپرس هم امکانش هست؟

 6. admin 21 اردیبهشت 1400

  کاملا به انتظارات شما از سایت و امکاناتی که برای آن در نظر گرفتید بستگی دارد. فروشگاه های بسیاری در زمینه پوشاک بسته به امکانات و حجمشان با وردپرس ساخته شدند و البته خیلی از آن ها هم اختصاصی طراحی شده اند. توصیه می کنم برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره با ما تماس بگیرید.

امتیاز شما: