هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ

سی یو وب 1400.06.27 949 0 0

هوش مصنوعی (AI) یکی از تکنولوژی هایی است که در سالهای اخیر حسابی پیشرفت کرده است. در این سالها این تکنولوژی به تغییر علم بازاریابی کمک شایانی کرده است. اگرچه امروزه شاهد پیشرفت های زیادی در این زمینه بوده ایم ولی قطعا روز به روز به موفقیت های بیشتری دست خواهیم یافت.
هوش مصنوعی موضوع بسیار داغی است و همه چشم به پیشرفت های جدید دوخته اند، چرا که فرصت های خوب و جالبی را در اختیار دیجیتال مارکتینگ قرار می دهد. تکنولوژی هوش مصنوعی صنعتی در حال رشد است، به همین خاطر کسب و کارهای مختلف هم باید راه و روش خود را تغییر دهند.
به همین دلیل، بسیاری از صاحبان کسب و کارهای مختلف با یک شرکت دیجیتال مارکتینگ همکاری می کنند تا بابت این موضوع خیالشان راحت باشد که کسب و کارشان در این جهان در حال تکاملِ صنعت هوش مصنوعی ودیجیتال مارکتینگ عقب نمی ماند و روز به روز پیشرفت می کند.
اگر می خواهید بدانید که در آینده هوش مصنوعی چه تحولاتی دردیجیتال مارکتینگ ایجاد خواهد کرد، حتما این مقاله را بخوانید. در این مقاله، به شما می گوییم که هوش مصنوعی چیست، چطور دیجیتال مارکتینگ را تحت تاثیر قرار می دهد و چطور باعث تغییر آینده دیجیتال مارکتینگ خواهد شد.


هوش مصنوعی و دیجیتال مارکتینگ 


قبل از اینکه بخواهیم وارد دنیای هوش مصنوعی شویم، اول باید بدانیم که کلا هوش مصنوعی چیست و رابطه آن با دیجیتال مارکتینگ چیست. عبارت AI  به هوش مصنوعی اطلاق می شود و از این نوع تکنولوژی برای تصمیم گیری های خودکاری استفاده می شود که بر پایه جمع آوری و تحلیل داده، مشاهدات مخاطب و ترندهای اقتصادی قرار دارند.
هوش مصنوعی به خاطر عملکردی که دارد می تواند به استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برند شما کمک کند؛ و این کار را با شناسایی ترندها، داده ها، مخاطبان و ... انجام می دهد.

دیجیتال مارکتینگ و هوش مصنوعی

هوش مصنوعی و بازاریابی کلیکی (پرداخت با هر کلیک)


یکی از پیشرفت های مهم در دنیای دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی PPC (پرداخت با هر کلیک) است. این نوع بازاریابی موتورهای جستجو به کسب و کارها کمک می کند تا کمپین های مختلف راه اندازی کنند، ترافیک ورودی سایت خود را افزایش دهند و همچنین میزان فروش خود را با گذاشتن تبلیغات در شبکه های مختلف جستجو بالا ببرند. برای به حداکثر رساندن قابلیت این شیوه بازاریابی، باید بر این کمپین ها نظارت کنید و آنها را ارتقا دهید.
در طول این سالها، هوش مصنوعی فاکتور بسیار مهمی بوده که به دریافت بیشترین ارزش از این کمپین های PPC کمک می کرده است و بسیاری پیش بینی می کنند که این رویه به همین صورت ادامه پیدا خواهد کرد. گوگل همچنان الگوریتم های یادگیری ماشین خود را ارتقا می دهد و از این ماشین ها در پروسه PPC استفاده می کند.
برای اینکه بدانید هوش مصنوعی چطور به بازاریابی PPC  کمک می کند، ابتدا باید با نحوه عملکرد PPC آشنا شوید. گوگل برای این نوع تبلیغات از الگوریتم های خاصی استفاده می کند؛ این الگوریتم ها به مدیریت مزایده ها و بهینه سازی کلیدواژه ها کمک می کند.
به عنوان یک شرکت تبلیغاتی کار ما نظارت بر پروسه کمپین های مشتریان و در صورت نیاز مداخله در این پروسه است. البته باید بدانید که هوش مصنوعی می تواند این جزییات را تشخیص بدهد.
با کمک هوش مصنوعی و خدمات تخصصی بازاریابی شما می توانید داده های ارزشمندی جمع آوری کنید؛ داده هایی که به ارتقای پروسه PPC کمک می کنند و شیوه فروش محصولات و خدمات شما را تغییر می دهند.


هوش مصنوعی و بهینه سازی موتور جستجو


در طول سال های اخیر، تکنولوژی هوش مصنوعی به بهینه سازی و پیشرفت موتور جستجو از طریق ارتقا و توسعه دیجیتال و نرم افزار کمک کرده است. اگرچه نرم افزار سئو در حال آموختن است تا بتواند از توانایی های انسان هم فراتر برود؛ به همین خاطر به کمک بیشتری نیاز دارد.
انسان ها در استفاده از کلیدواژه های مناسب، جستجوی این کلید واژه ها و برقراری رابطه با شخصیت های آنلاین نقش موثرتر و کارآمدتری ایفا می کنند. زمانی که هوش مصنوعی پروسه  یادگیری الگوریتم هایش را تکمیل می کند، می تواند به عنوان تغییر دهنده ی بازی دیجیتال مارکتینگ خدمت رسانی کند.
زمانی که هوش مصنوعی قادر به برقراری ارتباط در سطح انسانی باشد، بسیاری از بخش های تکنیکی ابزارهای بازاریابی، نظیر سئو، از این قضیه سود خواهند برد.


آینده دیجیتال مارکتینگ با کمک هوش مصنوعی


زمانی که تکنولوژی هوش مصنوعی به پیشرفت های بیشتری دست پیدا کند، قطعا استراتژی های مختلف بازاریابی هم ارتقا می یابند.
با توجه به پژوهشی که در موسسه ترو نورث انجام شد، 61 درصد از بازاریابان بر این باور بودند که هوش مصنوعی بخش مهمی از استراتژی داده آنها بوده است. حدودا 80 درصد از مدیران شرکت های تکنولوژی و صاحبان  کسب و کارهای مختلف اعلام کردند که فعالیت هایشان به خاطر استفاده از هوش مصنوعی موثرتر و کارآمدتر شده است؛ به عبارتی میزان سودمندی شان تا 40% افزایش پیدا کرده است.
بعلاوه باید بدانید که 97 درصد از کاربران تلفن همراه از برنامه های صوتی با نیروی هوش مصنوعی استفاده می کنند تا بتوانند کارهایش را راحت تر انجام دهند و به صورت آنلاین به جستجوی اطلاعات موردنظرشان بپردازند. آن هم به این خاطر که هوش مصنوعی تقریبا در دسترس عموم مردم است، به آنها کمک می کند تا کارهایشان را به صورت روزانه انجام دهند؛ بعلاوه به شرکت های مختلف کمک می کند تا با جمع آوری و تحلیل داده های مناسب عملکرد بهتری داشته باشند، ترندهای دیجیتال را پیش بینی کنند و کیفیت برند خود را در این دنیای رو به رشد بازاریابی افزایش بدهند.
اگرچه هنوز هم بعضی از شرکت ها و یا برندهای مختلف در کمپین های تبلیغاتی خود از استراتژی های بازاریابی قدیمی استفاده می کنند، ولی باید گفت که مدل های دیجیتال قطعا کارایی بهتری دارند. بازاریابان روش های قدیمی بازاریابی را با استراتژی های دیجیتال ادغام می کنند، چرا که هر دوی این روش ها بر رفتار مبتنی بر مشتری تمرکز دارند. به همین خاطر اتوماسیون شکل می گیرد و فروش دیجیتالی بیشتر می شود.
زمانی که هوش مصنوعی با کسب و کارهای قدیمی تلفیق می شود، بازاریابی سنتی به دست فراموشی سپرده می شود و کمپین های بازاریابی با کمک هوش مصنوعی متداول می شوند. این موضوع به کسب و کارهای مختلف اجازه می دهد تا سریع تر به اهداف تجاری خود برسند، مخاطبان بیشتری جذب کنند و کارایی و عملکرد بهتری داشته باشند.


هوش مصنوعی و میزان سوددهی


هوش مصنوعی ابزاری بسیار حیاتی و مهم برای کسب و کارهای کوچک است چرا که به آنها کمک می کند تا پول پس انداز کنند و میزان سوددهی شان را افزایش دهند. تکنولوژی هوش مصنوعی به بازاریاب ها کمک می کند تا ترندهای مناسب را پیش بینی کنند؛ ترندهایی که به آنها کمک می کند تا برای ارتقای سطح بازاریابی خود استراتژی های مناسبی خلق کنند.
علاوه بر اینها، از آنجایی که هوش مصنوعی می تواند اطلاعات را جمع آوری و تحلیل کند، به کسب و کارها کمک می کند تا تصمیمات مبتنی بر واقعیت بگیرند، بودجه مناسبی را به کار خود اختصاص دهند و برای کمپین های خود هدف تعیین کنند. به همین خاطر، شما باید تبلیغات موثرتر و هوشمندانه تری ارائه دهید تا میزان فروش خود را بالا ببرید.


نتیجه گیری


همانمطور که در بالا اشاره کردیم، هوش مصنوعی قابلیت این را دارد که تاثیر مثبتی بردیجیتال مارکتینگ بگذارد. با کمک هوش مصنوعی پروسه بازاریابی پایدارتر و منعطف تر خواهد بود. همچنین این تکنولوژی تاثیر بسیار زیادی بر ترندهای بازاریابی در سر تا سر دنیا دارد. به همین دلیل باید شروع کنید و از قدرت هوش مصنوعی در کمپین های بازاریابی کسب و کارتان کمک بگیرید؛ با کمک این تکنولوژی شما می توانید از تکنیک ها، ترندها و روشهای جدید استفاده کنید و کسب و کارتان را رونق ببخشید. و نهایتا به این اطمینان برسید که برندتان همیشه برای پیشرفت در عرصه دیجیتال آمادگی لازم را دارد.
 


محتوای مرتبط


ثبت نظر


دیدگاه شما

در حال حاضر دیدگاهی برای این محتوا ثبت نشده است