64 درصد ترافیک گوگل کروم از طریق پروتکل https

64 درصد ترافیک گوگل کروم از طریق پروتکل https
top-line

گوگل به وب سایتهایی که جهت انتقال دیتای خود از کدهای رمزگذاری شده استفاده نمی کنند، هشدار داد.

زیرا تلاش دارد تا امنیت ترافیک اطلاعات را در کروم اندروید را هرچه بیشتر افزایش دهد.

از اینرو گوگل تلاشهای بسیاری دراین زمینه انجام داده است .

HTTPS (The Hyper Text Transfer Protocol Secure (HTTPS ) is) ، ورژن امن و محافظت شده پروتکل HTTP است و در کل HTTP رابط بین مرورگر و وب سایت بوده که کاربر را به سرور متصل می کند.

در یک سال گذشته ، گوگل سعی براین داشته است که به تمامی وب سایتهایی که در کروم از کدهای رمزگذاری نشده برای انتقال دیتا استفاده می کنند را مطلع سازد تا جهت انتقال دیتای خود از پروتکل HTTPS و رمزگذاری کدها استفاده نمایند.

البته این کار بسیار زمانبر بوده، و گوگل از اوایل سال جاری اقدام به نشان کردن وب سایتهای بدون رمزگذاری، جمع آوری پسوردها و کارتهای اعتباری کرده است.

بیش از 70% از کل ترافیک گوگل کروم که در مجموع ترافیک هردو سیستم عامل OS  و Mac ، اکنون با کدهای رمزگذاری شده و ازطریق پروتکل HTTPS انجام می گیرد.

اگر بخواهیم بصورت اختصاصی بیان کنیم، 67 درصد کل ترافیک مربوط به سیستم عامل OS و 60 درصد کل ترافیک سیستم عامل Mac از طریق این پروتکل است.

 بدین معنی است که در 37 سال گذشته ، از هر 100 سایت معتبر ، 71 وب سایت اقدام به استفاده از پروتکل HTTPS  کرده است.

bottom-line
سی یو وب
سی یو وب

شرکت تخصصی سی یو وب در زمینه های طراحی و پشتیبانی سایت ، تولید محتوا ، سئو سایت ، طراحی اپلیکیشن و بازاریابی دیجیتال درشهر کرج ، مشغول فعالیت است . ما با استفاده از تکنیک های روز طراحی سایت ، سئو سایت مطابق با آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل و طراحی اپلیکیشن های بومی با سرعت بالاتر به ارائه خدمات متمایز در حوزه وب می پردازیم.

نظرات

امتیاز شما: