نکات مهم الگوریتم حلقه اینستاگرام منتشر شد

نکات مهم الگوریتم حلقه اینستاگرام منتشر شد
top-line

اینستاگرام اطلاعات جدیدی درباره نحوه عملکرد الگوریتم حلقه (Reels Algorithm) خود منتشر کرد.

اگر به دنبال رشد در فضای اینستاگرام و مدیریت پیج اینستاگرامی خود هستید، اما نمی دانید چطور باید با الگوریتم حلقه اینستاگرام کنار بیاید و پست هایی با تعامل بالا برای مخاطبان و کاربرانتان تهیه کنید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

حلقه اینستاگرام یا Instagram Reels چیست؟

روشی برای ایجاد و کشف ویدیوهای کوتاه و سرگرم کننده در اینستاگرام که در بخش اکسپلور اینستاگرام ظاهر می شود. Instagram Reels به کاربران این امکان را می دهد که فیلم های جذاب، سرگرم کننده و کوتاه، با استفاده از بارگزاری موسیقی و رسانه های ایجاد شده توسط کاربر، در اینستاگرام ایجاد کنند. حلقه ها، ویدئوهای 15 ثانیه ای چند کلیپی هستند که کاربران می توانند صدا، افکت ها و موسیقی را به آن ها اضافه کنند. (تقریباً مانند همان کاری که می توانید در TikTok انجام دهید.) البته این ویژگی تنها برای افرادی قابل استفاده است که در حساب کاربری آن ها در بخش استوری، این گزینه فعال شده باشد. 

برای استفاده از این ویژگی می توانید به بخش استوری برید و در زبانه Reels به ساخت و اشتراک گذاری حلقه های خود بپردازید. این ویدئوها در زبانه Reels اکسپلور اینستاگرام قرار گرفته و می تواند به قسمت حساب کاربری شما در بخش جدایی در کنار پست ها و IGTV ها اضافه شود.

چطور یک Reel در اینستاگرام منتشر کنیم

فاکتورهای الگوریتم ریلز اینستاگرام

در هفته گذشته، اینستاگرام اطلاعات جدیدی درباره فاکتورهای کلیدی و تاثیرگذار در رتبه دهی صفحات، توسط الگوریتم حلقه منتشر کرد که با توجه به این المان ها می توانید میزان بهره مندی خودتان از این الگوریتم را به حداکثر برسانید.
اینستاگرام به طور خلاصه، ابتدا نشان می دهد که چگونه بر اساس چهار عامل اصلی، تعیین می کند که هر کاربر به کدام حلقه علاقه مند است:

1- تماشای کامل یک حلقه

2- لایک کردن

3- کامنت نشان دهنده سرگرم کننده بودن حلقه

4- رفتن به بخش صدا برای ساختن حلقه خودتان

بنابراین طبق الگوریتم گوگل و 4 سیگنال ذکر شده، هر چقدر شما Reel های بیشتری تماشا کنید، برای آن ها کامنت بگذارید، لایک کنید و بیشتر مشارکت داشته باشید، احتمال تعامل بالاتری را فراهم خواهید کرد. البته از آن جایی که اینستاگرام قصد دارد کاربران را به تعامل بیشتر دعوت کند، اگر شما حلقه های بیشتری تولید کنید، احتمال شانس بیشتری برای دیدن Reel ها خواهید داشت.

جالب است بدانید که اینستاگرام در "درک ویدئو بر اساس پیکسل و کل فریم" نقش دارد. به عبارت دیگر، اینستاگرام سعی می کند با نشان دادن محتوای بیشتر، مشابه ویدئوهایی که اخیرا تماشا کرده اید، بر اساس یک سیستم هوش مصنوعی تعیین می کند که Rell ihs مشابه آن ها به شما نشان داده شود. الگوریتم های تشخیص ویدئوی فیس بوک همیشه در حال بهبود است و این به طور فزاینده ای به یک عامل مهم تبدیل می شود؛ بنابراین اگر در قسمت Reels ویدئوهایی درباره بسکتبال تماشا کنید، احتمالا ویدئوهای بیشتر دیگری با این موضوع در بخش حلقه ها به شما نمایش داده خواهد شد.

چطور این الگوریتم را به فرصت تبدیل کنیم؟

رمز موفقیت در این الگوریتم و ایجاد تعامل بیشتر از طریق Reels، تنها به تولید محتواهای باکیفیت، کاربر پسند و مناسب بستگی دارد؛ همانطور که این مورد، درباره سایر الگوریتم های اینستاگرام صدق می کند. استفاده از چهار سیگنالی که در بالا به آن ها اشاره شد به شما کمک می کند که بیشتر در بخش حلقه ها حضور داشته باشید و همین طور آن ها را ببینید. توجه داشته باشید که این بخش، اینستاگرام به محتواهای سیاسی حساس است و بهتر است از بارگزاری محتواهایی با این موضوعات خودداری کنید. بهترین روش برای موفقیت با این الگوریتم، انجام آزمون و خطا و داشتن برنامه هدفمند برای تولید محتوای تاثیر گذار و جذاب است.

bottom-line
سی یو وب
سی یو وب

شرکت تخصصی سی یو وب در زمینه های طراحی و پشتیبانی سایت ، تولید محتوا ، سئو سایت ، طراحی اپلیکیشن و بازاریابی دیجیتال درشهر کرج ، مشغول فعالیت است . ما با استفاده از تکنیک های روز طراحی سایت ، سئو سایت مطابق با آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل و طراحی اپلیکیشن های بومی با سرعت بالاتر به ارائه خدمات متمایز در حوزه وب می پردازیم.

نظرات

امتیاز شما: