افزایش رتبه گوگل

  • چهارشنبه , 2 مرداد 1398
  • 1797

همه به دنبال بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو هستند .گوگل (google) از روش های مختلفی برای رتبه بندی سایتها استفاده می کند. در این میان بعضی ها به دنبال راه های میانبر هستند ، اما هیچ میانبری وجود ندارد، اگر کسی به شما وعده سئو در کوتاهترین زمان را داد ، به کار وی شک کنید.اگر از روشهای نادرست استفاده کنید ، گوگل دیر یا زود می فهمد و وب سایت شما را پنالتی می کند.برای آگاهی بیشتر از اینکه سئو سایت چیست  و چگونه میتوان دیده شدن در نتایج جستجو را افزایش داد صفحه سئو سایت در سی یو وب را ببینید.  

در این مقاله به ارائه روشهایی جهت بهبود رتبه گوگل می پردازیم.

چقدر طول می کشد تا رتبه سایت خود را در گوگل بهبود بخشیم؟ 

سئو و افزایش رنک گوگل وابسته به موضوعات مختلفی است .اگر منتظر شنیدن یک عدد مشخص بودید ، شاید این پاسخ نا امید کننده باشد ، اما سئو در یک پکیج آماده ارائه نمی شود و برای هر موقعیتی متفاوت است.مهارت ، بودجه ، قدرت رقبا و اینکه چگونه وب سایت شما در برابر این رقابت قرار میگیرد ، عوامل موثر در بهینه سازی رتبه سایت در گوگل هستند.پس با این وجود چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

بهبود همیشگی برای سایت حیاتی است.

الگوریتم های گوگل (google algorithm) بعد از تغییر وب سایت شما را مجدد ارزیابی می کنند، اما شما نباید منتظر مشاهده تغییر سریع در نتایج جستجو باشید.

جان مولر (تحلیلگر ارشد وبمسترها در گوگل)  در این باره گفته است : حتی اگر تغییرات بسیاری در طراحی و ساخت وب سایت خود ایجاد کرده اید (مثل تغییر پلتفرم ) ممکن است 2 ماه تا یک سال طول بکشد ؛ تا شما شاهد تغییرات در نتایج موتور جستجو (SERPs) باشید . وی همچنین افزود بعد از تغییرات نباید بنشینید و منتظر اعمال آن در نتایج جستجو باشید، بلکه باید بهبود وضعیت خود را ادامه دهید و این یک هدف پایان ناپذیر است.

همچنین به این نکته توجه کنید ، هنگام اعمال تغییرات در سایت ، صفحات پربازدید را حذف نکنید زیرا این صفحات دارای رتبه روی کلمه کلیدی خاص هستند و با حذف آنها تاثیر منفی روی رتبه و ترافیک سایت خود می گذارید.

افزایش رتبه گوگل چقدر طول می کشد ؟

با مطالعه آنچه Ahrefs در مورد زمان لازم جهت رنکینگ سایت در گوگل منتشر کرده است ، در میان کلمات کلیدی اصلی :

بطور میانگین  2 سال طول کشیده ، تا صفحات  ، 10 رتبه اول را کسب کرده اند و بطور میانگین عمر صفحه ای که در رتبه 1 قرار دارد ، 3 سال است.

در میان صفحاتی که 10 رتبه اول را داشتند ،  تنها 22 درصد آنها ، کمتر از یکسال عمر داشتند.

در مورد تمام صفحات مورد مطالعه در این تحقیق ، در یک سال حدود 6 درصد صفحات برای حداقل یک کلمه کلیدی ،  10 رتبه اول در نتایج جستجو را کسب کرده اند.

با تمرکز روی صفحات  6 درصد رتبه بالا ، بیشتر آنها توانسته بودند در مدت 2 تا 6 ماه از هیچ به 10 رتبه اول برسند.

چگونگی بالا بردن رتبه سایت در گوگل

همانطور که میبینید ، رسیدن به 10 رتبه اول کمتر از یکسال زمان میبرد .(البته عوامل چون سختی کلمه کلیدی و قدرت رقبا میتواند این زمان را افزایش دهد.) اما این نتیجه نیازمند سخت کار کردن ، مهارت و کمی شانس است.

برگردیم به موضوع مقاله ، چطور رتبه سایت را در گوگل افزایش دهیم ؟

با اصلاحات اساسی شروع کنید

با داشتن سایتی با ساختار ضعیف و اطلاعات ناقص ، هر چقدر هم که روی سئو سایت کار کنید ، باز هم موفق نخواهید شد.اگر دسترسی به بخش های مختلف سایت برای گوگل یا کاربر سخت باشد ، رتبه شما بهبود پیدا نمیکند.

حتما به نحوه نمایش سایت خود در موبایل هم توجه کنید.این یک مسیر به سوی موفقیت است.

بررسی فنی SEO

الگوریتم های گوگل از صدها سیگنال و هوش مصنوعی برای رتبه بندی استفاده می کند ، دستیابی به اصول اولیه سئو،  مزایایی برای شما نسبت به رقبا ایجاد می کند.

محتوای تکراری را از بین ببرید

محتوای تکراری بیشتر به مسائل فنی مربوط می شود. شایع ترین حالت آن ، وجود چندین نسخه از یک صفحه است. مثل :

http://www.yourdomain.com

https://www.yourdomain.com

http://yourdomain.com

اینها از نظر گوگل سه صفحه جدا با محتوای تکراری در نظر گرفته می شوند ، بهترین راه حل برای این موضوع استفاده از redirect است.

بهینه سازی برای موبایل

با توجه به سیاست اولویت نسخه موبایل از طرف گوگل ، وب سایت شما باید این آزمون را با موفقیت بگذراند.

به منظور جلوگیری از کاهش رتبه موبایل ، شما حتما باید روی کارایی و سرعت نسخه موبایل سایت خود کارکنید.

تصاویر خود را برای موبایل بهینه کنید.

بهینه سازی برای سرعت

هم برای موبایل و هم دسکتاپ شما باید دائما سرعت سایت خود را بررسی نمایید و آن را بهبود ببخشید.

برای این منظور ، تصاویر خود را بهینه کنید. تنظیم browser caching باعث می شود فایلهای منبع بصورت محلی روی کامپیوتر کاربر ذخیره شوند و وقتی کاربر صفحه جدیدی را بازدید می کند ، نیاز به بارگزاری مجدد آن منابع نیست ؛ که برای اکثر سایتها با کمک فایل htaccess قابل تنظیم است.

برای سایتهای وردپرس پلاگینی برای این کار وجود دارد.

کوچک کردن فایل های CSS , JS و حذف فایل های غیر ضروری بر سرعت سایت شما بسیار موثر است.

روی لینک های سایت خود کار کنید

هم لینک های داخلی و هم لینک های خارجی بسیار روی رتبه بندی سایت شما موثرند.

اصلاح لینکهای شکسته

حتما سایت خود را دائما چک کنید و لینک های شکسته را اصلاح نمایید. لینک شکسته باعث تجربه بد کاربری شده و هنگامی که خزنده با خطا 404 روبرو می شود ، تاثیر منفی روی رتبه سایت شما دارد.

on page SEO

سایت خود را از نظر on page  سئو  بررسی نمایید. برای گوگل این کار به معنی اینست که شما علاقه مند به ارتقا وضعیت محتوایی وب سایت خود هستید. با این کار شما یک سر و گردن بالاتر از رقبا قرار میگیرید.

استفاده از کلمات کلیدی درست

انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب برای هر صفحه در رتبه بندی آن بسیار حائز اهمیت است.این کار نیازمند یک فرد یا تیم متخصص می باشد .

شرکت سی یو وب با داشتن تیم متخصص و بهینه سازی حرفه ای باعث افزایش رنک گوگل سایت شما خواهد شد.

چگالی کلمه کلیدی

این که یک کلمه کلیدی چقدر در یک متن تکرار می شود ، یکی از موضوعات مورد بررسی الگوریتم های گوگل است. اما هرگز سعی نکنید بیش از اندازه از کلمه کلیدی در محتوا خود استفاده نمایید ، زیرا تاثیر منفی دارد. در نگارش یک محتوا همیشه این موضوع را مد نظر داشته باشید ؛ که خواننده مطلب شما یک انسان است و در پاسخ به پرسشی وارد صفحه شما شده است.

شبکه های اجتماعی

استفاده از خدمات شبکه های اجتماعی یک روش خوب برای ارتقا رتبه سایت است. البته ممکن است این روش مستقیما بر روی رتبه سایت شما تاثیر نداشته باشد ، اما قطعا میزان دیده شدن و شناخت مخاطب از برند شما را افزایش می دهد.

نتیجه

گوگل همواره سعی می کند راه را به روی کسانی که از تکنیک های سئو کلاه سیاه برای ارتقا رتبه سایت خود استفاده می کنند ، ببندد.

استراتژی های گفته شده در بالا چیز جدیدی نیست اما همچنان به عنوان یک سرمایه گزاری مستمر جهت بهبود رتبه سایت لازم است.

پیشنهاد ویژه ی ما جهت دریافت خدمات پشتیبانی محتوایی سایت و شبکه های اجتماعی را ببینید.

نظرات

امتیاز شما: