بررسی صحت ساختار سایت با استفاده از Structured Data گوگل

بررسی صحت ساختار سایت با استفاده از Structured Data گوگل
top-line

جان مولر از گوگل پیشنهاد می کند تا از ابزار رسمی Structured Data این شرکت، جهت اطمینان از واجد شرایط بودن محتوای نمایش داده شده به عنوان یک نتیجه غنی، استفاده کنید.

این موضوع اخیر در #AskGoogleWebmasters  بوده که با عنوان زیر مطرح شده است:

آیا باید برای بررسی صحت ویژگی های مورد نیاز ساختار سایت از ابزار تست Structured Data گوگل که برای توسعه دهندگان است، استفاده کنیم، یا می توانیم از schema.org برای قرار دادن کدها استفاده کنیم؟

جان مولر در پاسخ گفت، استفاده از ابزارهایی که در سایت توسعه دهندگان ذکر نشده است، کاملا خوب است. اما داده های ساختاری که در سایت برنامه نویسان ذکر شده است، همان چیزی است که گوگل رسماً به عنوان نتایج غنی از آن پشتیبانی می کند. انواع دیگری نیز برای استفاده وب مسترها در دسترس است.

بر اساس این گفته، اگر هدف این است که یک صفحه وب به عنوان یک نتیجه غنی در Google نمایش داده شود، پس رعایت الزامات رسمی شرکت گوگل بسیار توصیه می شود.

اگرچه باید در نظر داشته باشید که استفاده از داده های غنی، تضمینی برای نمایش محتوا به عنوان یک نتیجه غنی در نتایج جستجو نیست، اما آن را واجد شرایط نمایش به عنوان نتیجه غنی می کند.

استفاده از انواع داده های ساخت یافته خارج از آنچه Google به طور رسمی پشتیبانی می کند، اختیاری است، اما قابل قبول است.

 حتی اگر داده های ساختاری به شکل نتایج غنی پشتیبانی نشوند، بازهم به Google کمک می کند تا محتوای شما را بهتر درک کند و براساس آن محتوای شما را رتبه بندی کند.

برای آشنایی بیشتر با تولید محتوا و بهینه سازی سایت خود این مقالات را بخوانید.

bottom-line
سی یو وب
سی یو وب

شرکت تخصصی سی یو وب در زمینه های طراحی و پشتیبانی سایت ، تولید محتوا ، سئو سایت ، طراحی اپلیکیشن و بازاریابی دیجیتال درشهر کرج ، مشغول فعالیت است . ما با استفاده از تکنیک های روز طراحی سایت ، سئو سایت مطابق با آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل و طراحی اپلیکیشن های بومی با سرعت بالاتر به ارائه خدمات متمایز در حوزه وب می پردازیم.

نظرات

امتیاز شما: