17 نکته ، ترفند و ابزار برای بهبود محتوای شما

سی یو وب 1397.12.26 2021 0 0

همگام با رشد بازاریابی دیجیتال ، کسب و کار ها تمرکز خود را روی انجام بهینه سازی قرار داده اند.

با ارسال پیام های بیشتر به پلتفرم ها ، حتی در رسانه های پولی ، کسب و کار ها بیشتر متوجه لزوم محتوا برای درک و جلب توجه کاربران شدند.

فیسبوک آن را "قدرت نگه داشتن انگشت" « thumb-stopping power» نامیده است. آیا محتوای شما به قدر کافی جذاب بوده تا باعث تعامل کاربر شود و کاربر آن را بخواند؟

اگر آماده اید تا محتوای خود را به سطح بالاتر ارتقا دهید ، از این 17 نکته ، ترفند و ابزار ، برای بهبود محتوای خود استفاده کنید.

1- از انواع محتوا استفاده کنید :

در حالیکه ویدئو ها بالاترین نرخ تعامل را دارند ، ممکن است ، انواع خاصی از عنوان های ایمیل ، بالاترین نرخ باز کردن را داشته باشند ، حقیقت این است که انسان های مختلف به روش های متفاوت پاسخ می دهند.

به منظور دریافت بیشترین مقدار ممکن تعامل با افراد ، از روش های مختلف برای ارائه محتوای خود استفاده نمایید.

برخی افراد به تخفیف پاسخ می دهند و برخی دیگر به پیام های احساسی و برخی دیگر به ویدئو های عملگرا . این درمورد تمام ارتباطات بازایابی شما صادق است.

تا آنجا که ممکن است ، از انواع محتوا استفاده کنید ، تا به افراد بیشتری دست یابید و تاثیر خود را به حداکثر برسانید.

2- با مزایا شروع کنید :

ما شاهد یک تغییر بزرگ در نحوه ایجاد محتوای دیجیتال در مقابل تبلیغات سنتی هستیم.

در تبلیغات تلویزیونی سنتی ، داستان سرایی به آرامی شروع می شود ، سپس به اوج می رسد و در نهایت با نام تجاری (برند) خاتمه می یابد. در تبلیغات دیجیتال به این گونه نیست.

محتوای دیجیتال با تعریف ها و سر فصل ها شروع می شود.

به فیلم های آشپزی توجه کنید ، با یک بشقاب وسوسه انگیز شروع می شوند ، نه با دستورالعمل.

در حالیکه این روش برای اکثر محتواها صدق نمی کند ، اما برخی از برندها داستان جذابی دارند ، که می توانند شما را جذب کنند.با آنچه آنها را جذب می کند، شروع کنید و با حرکت سریع محتوا توجه آنها را نگه دارید.

3 - آزمایش کنید ، دوباره آزمایش کنید و باز هم آزمایش کنید

بسیاری از بازاریابان هنوز استراتژی تست خود را نساخته اند و یا آن را به صورت تصادفی استفاده می کنند.

همان گونه که برنامه محتوای خود برای سال (از طریق هر کانالی ) را ارزیابی می کنید ، مواردی که می خواهید آزمایش کنید را نیز در نظر بگیرید.

یک برنامه تست چیزی فراتر از تغییر رنگ دکمه  و اصلاحات این چنینی است ، آنها بهینه سازی مفهومی هستند.

هر کسب وکاری ، در هر اندازه ، براحتی می تواند تست محتوا انجام دهد. شاید بخواهید موردی را بررسی کنید که مردم بیشتر پاسخ می دهند ، جایگاه محصول  ، تصاویر و یا قیمت ها.

تمام این ها براحتی بصورت آنلاین قابل بررسی است و می تواند نتایج بازاریابی شما در کانال های مختلف را تغییر دهد.

4- از اینفلوئنسر ها الهام بگیرید:

وقتی به استراتژی محتوا و الهام بخشی فکر می کنیم ، اغلب به کسب و کارهای دیگر توجه می کنیم. اما بیشتر کسب و کارها به دنبال تولید محتوایی هستند سر و صدا ایجاد کند.

در عوض ، به اینفلوئنسر ها برای الهام بخشی توجه کنید. آنها به واسطه محتوایشان به وجود می آیند و می دانند که مخاطبانشان به چه چیزی پاسخ می دهند. ویدئو های آشپزی در فیسبوک ،  انقلابی بود که توسط آشپزی بلاگرها به وجود آمد نه برندهای غذا .

این می تواند به شما برای نحوه برخورد با محتوا ، ایده های جدیدی بدهد. به کانال هایی مثل توئیتر ، اینستاگرام و پینترست نگاهی بیاندازید تا ببینید اینفلوئنسرها چگونه از مفاهیم و اجراها برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند.

5- چیزهای کمتر را بهتر کنید:

در حالیکه ما از تقویم محتوایی و زمانبندی استفاده می کنیم ، آنچه از دنیای مبتنی بر الگوریتم AI  (هوش مصنوعی) می دانیم ، این است که محتوایی که به بهترین شکل عمل می کند (چه به صورت ارگانیک و چه در تبلیغات ) ، بازدید بیشتری به دست می آورد.

رویکرد محتوای خود را بازبینی کنید و کارهای کمتری را بهتر انجام دهید.

بسیاری از کسب و کارها تعداد محتوایی که در زمان مشخص ارائه می دادند را کمتر کرده اند و در عوض کیفیت مقالات و راهنماهای خود را افزایش داده اند .

6- کمی سرگرمی داشته باشید :

هنگامی که به محتوایی نگاه می کنیم که به خوبی کارش را انجام داده ، متوجه می شویم ، ایموجی می تواند نرخ بازکردن ایمیل را افزایش دهد ، داستان هایی سرشار از فرمت های سرگرم کننده مثل Boomerangs ، حرکت های آهسته و استیکر ها راه خود را در ویدئو های لینکداین ، یافته اند.

این بدین معنا است که مردم محتوای سرگرم کننده و تعاملی می خواهند. حتی اگر شما یک برند جدی باشید ، باید به دنبال راهی برای قرار دادن سرگرمی در محتوای خود برای جلب توجه و کسب مخاطب بیشتر باشید.

7 - بینش مشتری واقعی را بیابید:

بهترین بازاریابی محتوایی توسط مشتری واقعی و یا بینش مشتری هدایت می شود.

برای مثال کمپین Snickers Hangry، موفق نشد ، زیرا از اینکه مردم Snickers  را به عنوان میان وعده بخورند ، فراتر رفت . آنها پرسیدند چرا Snickers مهم است و پاسخ را اینگونه یافتند که اگر مردم آن را نخورد خشمگین و دیوانه می شوند.

بیشتر محتواها روی "چرا" تمرکز می کنند ، ویژگی های محصول

کاوش عمیق تر اینکه چرا این ویژگی ها مهم هستند و اینکه چطور روی مردم تاثیر می گذارند . نتایج شما را وارد مرحله بعدی می کند و مخاطب محتوای شما بررسی می کند.

8- تحلیل استراتژیک ، چه چیزی » بنابراین چرا » حالا چی

بیشتر کسب و کارها به تحلیل ها و گزارش ها توجه می کنند ،  اما معمولا این اطلاعات به اندازه کافی عمیق نیست که کاری انجام دهند.

در همان حال که گزارش تحلیلی را مشاهده می کنید ، موارد زیر را از خود بپرسید :

چه چیزی : این گزارش به من چه چیزی می گوید؟

بنابراین چرا : این به چه معناست ؟

حالا چی : من راجع به این چه کاری می توانم انجام دهم.

این تحلیل بازاریابی  دیجیتال به شما کمک می کند تا تحلیل خود را عملی کنید. هر بار که به تحلیل خود نگاه می کنید ، اهداف شما باید به گونه ای باشد که برای دست یابی به آنها بتوانید کاری انجام دهید.

9- محتوا بر اساس موضوعات مرتبط تولید کنید

یک دلیلی که باعث می شود بسیاری از محتواها از بین بروند ،  این است که بر اساس موضوعات مرتبط تولید نشده اند.

برای مثال " نوروز مبارک ! برند فلان " و یا " فصل مسابقات فوتبال است ، ماشین نو بخرید!"  . مشکل این گونه پست ها این است که با برند ارتباط واقعی ندارند .

اگر می خواهید محتوای شما برجسته شود باید محتوای مرتبط با برند برای آن تولید کنید.

از خود بپرسید فصل جدید مسابقات فوتبال چه ارتباطی می تواند با خرید ماشین داشته باشد؟ پست را مرتبط و جذاب ایجاد کنید.

10- با قرار دادن محتوای خود در کانال های جدید ، دسترسی به آن را افزایش دهید :

همانطور که در حال بررسی محتوایی که تولید می کنید ، هستید ، به این فکر کنید که چطور آن را برای انتشار در کانال های مختلف بازنویسی کنید.

برای مثال اگر محتوای ویدئویی خود را در slideshare به اشتراک می گذارید ، آن را متناسب با به اشتراک گذاری در فیسبوک و لینکداین کنید تا دسترسی بیشتری به آن وجود داشته باشد و با این روش حتی می توانید بازگشت سرمایه تولید محتوای خود را نیز افزایش دهید.

11- تحول دوباره

گاهی اوقات تغییر ایده و مفاهیم دشوار به نظر می رسد ، بیشتر کسب و کارها و تولیدکنندگان محتوا ، عادت به تولید محتوای مشابه دارند.

به منابع مختلف برای الهام گرفتن رجوع کنید ، مثل پینترست ، گوگل ترندز ، Search Data و ابزارهایی مثل BuzzSumo، Answer The Public

این ابزار ها به شما نشان می دهند که افراد چه چیزهایی را جستجو می کنند و به اشتراک می گذارند ،  این به شما دید جدیدی برای تولید محتوا می دهد.

12- بهترین محتواهای خود را هدف گذاری مجدد کنید :

وقتی چیزی پیدا کردید که کار می کند  ، روی آن سرمایه گذاری کنید !

بهترین پست های وبلاگ خود را پیدا کنید و آنها را به ویدئو یا اینفوگرافیک تبدیل کنید.

بهترین موضوعات خود را پیدا کنید و راه های جدیدی برای ارتباط آن با مخاطبانتان پیدا کنید.

گاهی اوقات نیاز به اختراع دوباره چرخ داریم ، زمانی که اغلب تولید کنندگان محتوا ، بدون ایده می مانند و یا خسته می شوند.

راه هایی پیدا کنید تا مجدد محتوای عالی تولید کنید ، این شانسی دوباره به شما می دهد و همچنین به این معناست که همیشه نیاز به ایده جدید ندارید. 

13- توجه گرفتن خلاقانه فوری:

خلاقیت شما باید در مسیر درست جلب توجه کند  ، با توجه به اینکه بیشتر ترافیک بازدید سایت از طریق موبایل است  ، شما زمان کمتری برای جلب توجه دارید.

در مقایسه با دسکتاپ ، مردم در موبایل سریعتر خوراک های جدید (new feeds) را اسکرول (پیمایش) می کنند. (1.7 ثانیه در مقابل 2.5 ثانیه) که به این معناست که زمان کمتری برای جذب مخاطب دارید.

- لازم است ویدئو با حرکت و اقدام سریع  شروع شود، تا کاربران را جذب کند.

- عکس باید تعاملی باشد .

- عنوان باید به سرعت جلب توجه کند.

- وب سایت باید سریع بارگذاری شود و ارزش را نشان دهد.

از خود بپرسید آیا محتوای شما به سرعت جلب توجه می کند؟

14 - آزمایش بیشتر با فرمت ها

هنگامی که نوبت محتوای شما می شود، خارج از کادر معمولی خود فکر کنید و چیزهای جدید را امتحان کنید . روش های ساده و کم هزینه برای آزمایش پلتفرم ها و فرمتهای جدید پیدا کنید.

برای مثال اگر هنوز فرمت استوری یا لایو را امتحان نکرده اید و یا در لینکداین ، ویدئو به اشتراک نگذاشته اید ، هم اکنون این کار را انجام دهید. چیزی که می فهمید ، پاسخ افراد مختلف به روش های مختلف است.

انجام دادن و تست کردن بهتر از حدس زدن است، بنابراین روش های مختلف را حتی اگر فکر می کنید خیلی جواب نمی دهد ، امتحان کنید.

15- ویدئو

در هر پلتفرم یکسان ، ویدئو بزرگتر می شود ، حتی در لینکداین ویدئوها در خوراک های جدید اولویت دارند . ویدئو ها می توانند بازدید و به  اشتراک گذاری را از اتصالات دوم و سوم کسب کنند.

در استراتژی خود ، ویدئو را در اولویت قرار دهید.

اگر با یک آژانس تولید محتوا کار می کنید ، راجع به اینکه چطور می توانید ویدئو های کوتاه ایجاد و تست کنید ، صحبت کنید.

16-  از بهترین محتوای خود مجدد استفاده کنید  :

بسیاری از کسب و کارها محتوای عالی تولید می کنند ،که ممکن است ویدئو و یا اینفوگرافیک باشد ، و هنگامی که آن را منتشر کردند ، به تبلیغ آن می پردازند ، سپس آن را در پست بعدی ، یا تبلیغ و یا تاکتیک lead gen  در تقویم محتوایی خود ادامه می دهند .

با دیجیتال مارکتینگ ، افراد کمی تمام پست های شما را می بینند ، (یا به خاطر میاورند) . اطمینان حاصل کنید که گردش کار شما شامل تحلیل و استفاده مجدد از محتوای همیشه سبز است.

این امر همچنین ، به شما کمک می کند تا زمان و هزینه را روی محتوای بهتر سرمایه گذاری کنید. اگر شما قدرت بیشتری از استفاده مجدد و تبلیغ مجدد یک محتوای عالی کسب کنید  ، بازده بیشتری برای سرمایه گذاری خلاقانه خواهید داشت.

17- بررسی محتوا در کانال های مختلف :

برای مثال :

- بهترین عنوان در پست وبلاگ شما ، می تواند بهترین عنوان تبلیغات کلیکی باشد.

- ویدئویی که در فیسبوک به خوبی عمل کرده ، می تواند پست وبلاگ خوبی باشد.

- یک صفحه وب با ترافیک بازدید بالا می تواند پست خوبی برای فیسبوک باشد.

معمولا هنگام بررسی تحلیل ها فقط روی یک کانال تمرکز می کنیم ، نگاهی به چگونگی بینش محتوای خود بیاندازید و آن را در کانال های دیگر آزمایش کنید.

 

منبع : searchenginejournal


محتوای مرتبط


ثبت نظر


دیدگاه شما

در حال حاضر دیدگاهی برای این محتوا ثبت نشده است